DÜNYADA HİÇ KİMSENİN YAPMADIĞI SAĞLIK HİZMETLERİ SUNUYORUZ
04.02.2014

Karadeniz programı çerçevesinde Fatsa ilçesine gelen sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas muhtarlar ile yapılan toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün Avrupa, Amerika sağlıkla ilgili bizden ders almaya geliyorlar, dünyada hiç kimsenin yapmadığı sağlık hizmetleri sunuyoruz” dedi.

Bakan Yardımcısı Agah Kafkas Yeni Fatsa Devlet Hastanesi’nin de maliyetinin 115 milyon lirayı bulacağını ifade ederek, “Bu, Fatsa tarihinin en büyük yatırımı, Cumhuriyet tarihinde hiç bu kadar tek kalemde yatırım yapılmadı, ne yaparsanız yapın bundan daha baba bir yatırım yapamazsınız” diye konuştu.
Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda muhtarlar ile yapılan toplantıda konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, “Acil hizmette eskiden gıpta ederdik, Almancı gelmiş, hasta olmuş, Almanya’dan uçakla helikopterle hastasını almış diye birbirimize masal anlatırdık. Allah'a şükür bugün ihtiyacımız olduğunda uçağımızda helikopterimiz de hazır. Bugün Allah'a şükür Avrupası da, Amerika’sı da bugün sağlıkta onlar bizden bu işi nasıl yapıyorsunuz diye ders almaya geliyorlar. Muasır medeniyetler seviyesini Türkiye yaptı. Artık bir Türk modelimiz var. Doktor sayımız az olmasına rağmen, az para harcamanıza rağmen bugün artık dünyaya sağlıkta bir dönüşüm bir Türk modeli getirdik ve dünyada hiç kimsenin yapmadığı sağlık hizmetleri sunuyoruz” dedi.
Bakan Yardımcısı Agah Kafkas buradaki toplantının ardından Yeni Fatsa Devlet Hastanesi’nin yapılacağı alanı gezdi ve yetkililerden bilgi aldı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.