DUMLUPINAR OKULU ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
11.05.2013

Dumlupınar İlk Okulu ana sınıfı öğrencilerinin düzenlediği anneler günü programı ve öğretmenlerinin hazırladığı resim sergisinin açılışı Belediye Başkan Vekili Bülent Yücetepe, Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Biberoğlu, Halk Eğitim Müdürü Celal Acar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda yapıldı.

Resim sergisinin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkan vekili Bülent Yücetepe sergiyi büyük bir ilgiyle gezerek, resimleri yapan öğretmen ve öğrencilerden resimler hakkında bilgiler aldı. Ardından tüm davetliler öğrencilerin annelerine hazırlamış olduğu programı izlemek için salonda yerlerini aldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul rehber öğretmeni Ayfer Tijen Alper yaptı.
Alper; “Anneler gününün Türkiye’de resmen kabul oluşu 1956 yılında olmuştur. O günden itibaren her yıl Mayıs ayının 2. pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Uygarlığı, buluşları, önemli insanlık olaylarının altına imza atanların başında büyük insanlar gelir. Ancak bu büyük insanları, insanlık âlemine hediye edenler de anneler değil midir? Her dâhinin, büyük devlet adamının, büyük bir komutanın, ünlü bir sanatçının, bilim adamının yapısında bir anne sütünün ılık, tatlı payı, bir anne şefkatinin izleri, anıları vardır değil mi? Annenin çocuğu üzerindeki ilgisi, koruması, beşikten mezara kadar gider. Çocuk bir aylıkken de, 3-20-40 yaşındayken de annesinin gözünde hep çocuktur. Ona göre gözetilmeye, sevilmeye hep muhtaçtır. Anne sözcüğünün dilinizden, kulaklarınızdan hiç eksik olmamasını diler herkesin anneler gününü içtenlikle kutlarım” dedi.
Program; anasınıfı öğrencilerinin dans etkinlikleri, çeşitli sunumlar ve özel eğitim sınıfı öğrencilerinin koro gösterisiyle devam etti. Ayrıca özel eğitim sınıfı öğrencilerinin annelerine çiçek hediye etmesi misafirlere duygulu anlar yaşattı.
“Yılın Annesinin Elini Öptü”
Son olarak programın kapanış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkan Vekili Bülent Yücetepe; “Öncelikle bizlere bu güzel etkinliği hazırlayan öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Başta annem olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Bu vesileyle de tüm çocuklar ve anneler adına yılın annesinin elini öpmek istiyorum” şeklinde konuştu. Başkan Yücetepe, yılın annesinin elinden öperek Anneler Gününü kutladı ve hediyesini takdim etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.