DOLUNAY MUHTAR EVİ VE BASKET SAHASI HİZMETE GİRDİ
15.01.2019

Fatsa Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinde Dolunay mahallesine yapılan Muhtar Evi ve Basketbol Sahası hizmete girdi. Dolunay mahallesinde Kaymakamlık Lojmanı yanına yapılan yeşil alanlı Muhtar Evi ve standart ölçüdeki basketbol sahası görsel güzelliği ile dikkat çekiyor.
Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe Dolunay mahallesinin günden güne yoğunlaşan nüfusu nedeniyle bir muhtar evinin ihtiyaç olmasından dolayı Muhtar Evi’ni hizmete sunduklarını belirterek, “Dolunay Mahallesi Muhtarımıza yeni yerinde halkımıza hayırlı hizmetlerde bulunmasını temenni ediyoruz. Halkımızın ihtiyaç duyduğu anda muhtarımızı istediği zaman bulması önemli. Bu nedenle muhtar evini yaparak halkımızın hizmetine sunduk.” dedi.

“GENÇLERİ DE DÜŞÜNDÜK”
Sosyal belediyecilik çerçevesinde gençleri de düşünerek bir çalışma yaptıklarını ifade eden Başkanımız Aktepe, “Gençlerin vakitlerini evde bilgisayar, televizyon başında ya da farklı bir yerde zararlı alışkanlıklarla meşgul olmak yerine vakitlerini spor yaparak değerlendirmeleri mahalle çocuklarının istifade etmeleri için basketbol sahası yaptık. Dolunay mahallesine yaptığımız basketbol sahasının ölçüleri standart büyüklükte. Daha önce sahile yapılan basketbol sahasına gençler büyük ilgi gösteriyorlardı. Yaptığımız yeni basketbol sahasından da belki yetenekli gençler çıkacak. Bu sayede gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutup birbirleri arasında kaynaştırmayı yeni arkadaşlıklar kazanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.
Başkanımız Aktepe önümüzdeki dönemde de ilçemizin çeşitli mahallelerine spor sahalarının yapımına devam edileceğini de sözlerine ekledi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.