DOLUNAY DA ASFALTA DEVAM
06.09.2012

Fatsa Belediyesi asfaltlama çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor. Şehrin doğu yakasında asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Asfalt ekibi şuanda Dolunay Mahallesi sınırlarına girmiş durumda.

Dolunay Mahallesinde, Mavievler, Denizevleri ve Dorukkent yolları asfaltlandı. Mahalle sakinleri yaptığı açıklamada; Dört gözle bu çalışmayı bekliyorduk. Kısa sürede Dolunay Mahallemiz kaliteli yollara kavuşacak. Mahalle olarak yol anlamında çok bunalmıştık, şimdi çok mutluyuz inşallah tüm yollarımız asfaltlanacak dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan´da yaptığı açıklamada; Artık özlemle beklenen Dolunay Mahallemize girmiş bulunuyoruz. Burada toplu yerleşim merkezleri siteler sabırsızlıkla bekliyorlardı. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, Dolunay Mahallemizde asfaltlama bitene kadar bu yıl şantiyemizi kapatmayacağız.

Şuana kadar 125.000 m² asfalt yaptık. Hedefimiz 150.000m² idi. Ama daha öncede çoğu kez demiştik 2012 yılı Asfalt yılı olacak diye, Dolunay Mahallemizde yapacağımız toplam asfalt yol mesafesi 125.000m² yani bu zamana kadar yaptığımız asfalt kadar Dolunay Mahallemizde yapacağız. Buda demek oluyor ki, 100.000m² daha fazla asfalt bu sezon yapılmış olacak. Hedefimizi 100.000m² geçiyoruz.

Bu yılki asfalt maliyetimiz tam 7 Trilyon Lira, İşte söz verdiğimiz gibi 2012 yılı gerçekten asfalt yılı oldu ve oluyor. Biz söz verdik yazın tozdan kışın çamurdan tüm halkımızı kurtaracağız diye. Yine bu konuda iddialıyız seçime kadar asfaltlanmamış hiçbir yolumuz kalmayacak.

Ben bir kez daha özlemle beklenen Dolunay Mahallemizde asfaltlama çalışmalarının tüm mahalle sakinlerine ve özelliklede çok bunalana muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Asfalt ekibi Dolunay Mahallemizde haftanın 7 günü çalışacaktır dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.