DEVLETİMİZ SEL FELAKETİNDE MAĞDUR OLAN VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA
07.07.2016

AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden ve DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu ilçemiz Ilıca Mahallesi’ne gelerek sel ve heyelandan zarar gören yerlerde incelemelerde bulundular.

AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden ve DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu ya Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekillerimiz Ergün Taşcı ve Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ve ilgili kurumların personelleri eşlik ettiler.

“Büyük bir felaket yaşandı”
Bölgede incelemeler yaptıktan sonra açıklamalarda bulunan AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, “Sel nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. İncelemelerimizi bölgelerde yaptık. Büyük bir felaket yaşandı. Bu yaraları sarmak için buraya geldik. AFAD olarak yasal çerçevede yapmamız gereken ne varsa onları inşallah yapacağız. Buraya gelerek yerinde tespit yapmak için buraya geldim. Çalışmamamızı bitirdikten sonra yaraların sarılması ile ilgili üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız” dedi.

“2 vatandaşımız kayıp”
Vatandaşları dikkatli olmaya davet eden Bilden, “Yarın meteoroloji bir uyarı veriyor. Ciddi bir yağış bekliyoruz. Bu bölgede bulunan vatandaşlarımızın yetkilileri takip etmelerini istiyorum. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda merkez bölgelerinde konaklama imkanları sağlayacağız. Bu felaketi el birliği ile yaralarımızı sararak atlatacağız. İki vatandaşımız şuan kayıp ve ekiplerimiz 24 saat boyunca arama çalışmalarını bölgede yapıyorlar. Sağ ulaşmak temennimiz, ulaşamazsak inşallah cenazelerine ulaşırız” diye konuştu.

“14 köprü yıkıldı”
Bölgede 14 köprünün yıkıldığını belirten Bilden, “Köprülerimiz sel felaketinde ciddi zararlar gördü. Buradaki yaşlı vatandaşlarımızla görüştük. 70 yıl önce de böyle bir felaket yaşanmış fakat bu en büyüğü olduğunu bizlere belirtti. Felaket büyük, ekiplerimiz arazide, vatandaşlarımızın yanındayız. Amacımız vatandaşlarımızın en ucuz şekilde bu felaketi atlatmasını sağlamak” şeklinde konuştu.
İncelemelerin ardından AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden ve DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu bölgeden ayrıldılar.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.