DERELER ISLAH EDİLİYOR
15.06.2012

Fatsa Belediyesinin bu seneki yoğun programlarının içerisinde bulunan dere ıslah çalışmaları başladı. İlk etapta ilçemizin merkezinde bulunan 'Bülbül Deresi'nden başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, bu çalışmaların sadece burası ile sınırlı kalmayacağını söyledi.

Şu anda 4 ana dere yatağında dere ıslahı ihaleleri yaptıklarını söyleyen Başkan Anlayan, "Vatandaşlarımız ıslah edilmiş ve çevreye zarar vermeyen dere görecekler" diye konuştu.

Vatandaşlar tarafından derelerin komple kapatılması talebini de değerlendiren Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Vatandaşlar derelerin kapatılmasını istiyor ama biz yoğun sel taşkınlarında daha fazla risk oluşturduğu için kapatmıyoruz. Vatandaşlarımız hatırlar ise 2006 ve 2007 yılında çok büyük bir sel felaketi yaşadık. Bu sel felaketinde ki en büyük sebep ise kapatılmış derelerin tıkanmasıydı. Kapatılmışları açma gibi bir çalışmamız tabi ki yok fakat yeni yaptığımız dereleri düzgün bir şekilde yapıp, korkuluklar ile çevirerek kontrolü ele alıyoruz. Aynı zamanda içerisini temiz tutup, vatandaşlar için görüntü kirliliği oluşturmayacak şekilde yapıyoruz. Bu tamamen aşırı selde ki taşkın risklerine karşı bir önlem olarak kapatmadan açık şekilde ıslah çalışmaları yapıyor ve çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.