DARBECİLERİN YAPTIKLARINI BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ
04.08.2016

Fatsa ilçemizde demokrasi nöbetinin 21.gecesine katılan Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcümüz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Fatsa Demokrasi Meydanında yaptığı konuşmada, “Bu darbe teşebbüsü bu topraklarda gördüğümüz en büyük ihanet hareketidir, kardeşi kardeşe kırdırma hareketidir. Devletin gücü ile milleti ezme hareketidir. Masum insanların üzerine tanklarla tüfeklerle, helikopterlerle, uçaklarla saldırma hareketidir” dedi.

Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcümüz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Garnizon Komutanımız Albay Sedat Sarıkaya, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Ak Parti Ordu Milletvekillerimiz Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu, Ak Parti Ordu İl Başkanımız Uğur Çelenk, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, ilçe belediye başkanlarımız ve ilçe parti başkanlarımız da eşlik ettiler. Ayrıca program öncesi yoğun yağmur yağmasına rağmen Fatsa halkı meydanı terk etmedi.

“MİLLETE HİZMET ETMEK MİLLETİN TEPESİNE BOMBA YAĞDIRMAKLA OLMAZ”

Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcümüz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Fatsa Demokrasi Meydanında yaptığı konuşmada kalkışma gecesi darbecilerin hesap etmediği bir şey olduğunu belirterek, “Bu millet tankların önüne çıktı, bu millet yumrukları ile uçaklara dur dedi. Bu millet duaları ile helikopterleri durdurdu. Bu millet kararlılığı ile karanlığı aydınlığa çevirdi. Allah milletimizden razı olsun. Bu milletin sadece elinin değil ayağının dahi öpülecek millet olduğunu, bu milletin bir ferdi olmaktan dolayı gerçekten büyük bir şeref duyduğumuzu bir kere daha ifade etmek istiyorum. Allah tankların önüne çıkan o kardeşlerimizden, topların önüne dikilen o yiğitlerden razı olsun. Bir din adamı müsveddesi kendisini Mehdi zanneden bir Meczup arkasında bir takım güçleri almış onların destekleriyle el bebek gül bebek beslenmişler, iktidar partilerinin hepsinin içine sızarak kim iktidar olmuşsa onun gölgesine kanadına yanına girerek devlet kadrolarını ele geçirmişler, hak etmedikleri halde sınavlarda soruları çalarak devletin en üst yerlerine kadar yükselmişler. Milletin kanını emmek için bunları yapmışlar. Millete hizmet etmek milletin tepesine bomba yağdırmakla olmaz. Bunu Yunan gavuru, İstiklal harbini yapanlar, bize karşı olan emperyalistler bile yapmadılar. Darbe yapacaksın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni niye bombalıyorsun. Türkiye Büyük Millet Meclisi Kurtuluş Savaşı’nda dahi bombalanmadı. Bunlar milletin helal paraları ile tankları uçakları tüfekleri Millete karşı saldırı aracı olarak kullandılar. Allah bildiği gibi yapsın. Allah onların ellerini kurutsun, Allah bunların başlarına her türlü rezilliği bu dünyada getirecektir” dedi.

“BU MİLLET BU ÖRGÜTÜ ZİHNİNDEN SİLECEK ATACAK”

Bu milletin çok darbeler gördüğünü ama bu kadar acımasız olanını hiç görmediğini ifade eden Kurtulmuş, “Bu milletin öyle bir özelliği vardır ki zulme karşı çıkar, zalimi alaşağı eder, zalime geçit vermez zalimi defterinden de ruhundan da zihninden de siler, tarihin çöplüğüne atar, bir daha da yüzüne bakmaz. Feto var, bir de Fetö var. Fetö Pensilvanya’daki Cani, Fetö bunların örgütü. 15 Temmuz 2016 da darbe yapmaya kalkan bir sümsük, darbe yapmaya kalkan bir ahlak vardı. Bu adamın ismi neydi diye şu andaki gençlere 15 sene sonra sorsanız inanın ki bu adamın ismini bir kişi bile hatırlamayacak, hatırlayan da nefretle lanetle hatırlayacak. Bu millet bu örgütü zihninden silecek atacak. Bu darbe teşebbüsü bu topraklarda gördüğümüz en büyük ihanet hareketidir, kardeşi kardeşe kırdırma hareketidir. Devletin gücü ile milleti ezme hareketidir. Masum insanların üzerine tanklarla tüfeklerle, helikopterlerle, uçaklarla saldırma hareketidir. Biz Müslüman insanlarız. Merhametli olmak bizim inancımızın şiarındandır ama merhametli olmak saf olmak demek değildir, yapılan ihaneti unutmak demek değildir. Sakın yanlış anlamayın. Bu örgütle irtibatı olan bu darbeye alkış tutan hiçbir kimseye geçit vermeyeceğiz. Bu darbecilerin yaptıklarını burunlarından fitil fitil getireceğiz ve millet adına hesap soracağız” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.