DAMLA DERNEĞİ’NDEN SERGİ VE SERTİFİKA TÖRENİ
04.07.2013

İçişleri Bakanlığı ve Fatsa Damla Derneği İşbirliği ile 8 ay önce Fatsa'da başlatılan "Kar Çicekleri Anne Gelişim Projesi" kapsamında 20 yardıma muhtaç veya kimsesiz ev kadınlarına sertifika verildi.

Fatsa Damla Derneği bünyesinde 8 aydır yürütülen çalışmalarda, eşinden ayrılmış veya eşini kaybetmiş, yardıma muhtaç ev kadınlarının iş sahibi olması ve ürettiklerini satabilmesine yönelik çalışmada yüzlerce el işi ürün ortaya kondu.
Yirmi yardıma muhtaç kadının ürettiği el işi ürünler için Fatsa Belediye Kültür Sarayı'nda bir sertifika töreni ve sergi açılışı düzenlendi. Sertifika töreninde bir konuşma yapan Damla Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şule Kibar, 2004 yılında 35 kişiyle kurulan derneğin bugün itibari ile 53 üyeye ulaştığını belirterek, "Bize gelen her başvuruyu değerlendirip gücümüz neticesinde cevap vermekteyiz. 9 sene içerisinde yüzlerce aileye gıda ve eşya ve sosyal yardımın yanı sıra onlara ablalık ve kardeşlik ettik. 4 yıldır öğrenci bursu vermekteyiz. Projenin amacı yalnız anne mantığından yola çıkarak onları birer birey olma, bağımsız düşünebilme, karar alabilme, gelişimlerine katkı sağlamak girişimci ruhu kazandırmaktı. Projemizin hayata geçirilmesinde başta bu imkanı bize veren İçişleri Bakanlığımıza, Sayın bakanımız İdris Naim Şahin'e, Ordu Valiliği'ne, İl Dernekler Müdürlüğü'ne, ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan da, Damla Yardımlaşma Derneği'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Kendilerinin makbule geçecek faaliyetleri gerek tarafımızdan gerekse Fatsalılar tarafından bilinmektedir. Ben kendilerini tebrik ediyorum" diye konuştu.
Daha sonra Fatsa Kaymakamı Bekir atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, SP İlçe Başkanı İsmail Koçan ve İl Genel Meclis Üyeleri Atıf Yüksel ve Yaşar Ateşli tarafından 20 kadına sertifika verildi. Sertifika törenin ardından kadınların el ürünü yüzlerce ürünü sergilendi. Sergi üç gün açık kalacak.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.