CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 91.YILI TÖRENLE KUTLANDI
29.10.2014

Fatsa ilçemizde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümü tüm ülke genelinde olduğu gibi gerçekleşen törenle kutlandı.

Fatsa Dumlupınar İlkokulu bahçesindeki bayram kutlamaları Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ve Garnizon Komutanı Binbaşı Salih Gödek’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile başladı.
Daha sonra ise Kaymakam Mehmet Yapıcı tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.
Kaymakam Yapıcı konuşmasında: “Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği yolda kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Türkiye Cumhuriyeti artık dünya milletlerinin onurlu bir üyesidir. Cumhuriyeti kuranlar bizlere yeni bir devlet, mutlu bir gelecek, aydınlık yarınlar armağan etmişlerdir. Bizlere düşen cumhuriyetimizi yeni eserlere yücelterek genç kuşaklara gurur duyacakları bir ülke bırakmaktır” dedi.
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve Cumhuriyet konulu konuşmalar yapıldı. Şiirlerin okunmasının ardından programda olan folklor gösterisi Karaman’da yaşanan göçük olayı nedeni ile iptal edildi.
Cumhuriyettir konulu ilkokul 3. ve 4. sınıflar düzeyinde resim; 5.6.7 ve 8. Sınıflar arasında düzenlenen kompozisyon ve lise düzeyinde ise şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Tören resmi geçit ile son buldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.