CUMHURİYET MEYDANINDA SON BİNA YIKILDI  
15.11.2018

Ordu Büyükşehir Belediyesince projelendirilen ve çalışmaları devam eden “Fatsa Cumhuriyet Meydanı Projesi”nde uzun süredir sorun teşkil eden son binanın yıkımı tamamlandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Fatsa’nın en önemli projesinde tüm engeller ortadan kalktı.” dedi. Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe ise, Cumhuriyet Meydanı projesi hem ilçemizin hem de Karadeniz bölgesinin vizyon projelerinden biri olduğunu söyledi.

Hukuki süreci tamamlanan son binanın da yıkım işlemi tamamlandı. Yapılan çalışma tamamlandığında Fatsa ilçemiz modern bir meydana kavuşmuş olacak.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “FATSA’DA YENİ BİR YAŞAM ALANI İNŞA EDİYORUZ”

Fatsa’nın sabırla beklediği meydan projesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Tekintaş, “Cumhuriyet Meydanı Projesi” Fatsa ilçesinin prestij projesi olduğunu söyleyerek, proje kapsamında engel teşkil eden son binanın hukuki sürecinin tamamlandığını ve ekiplerin yıkım işlemine başladığını belirtti. Başkan Engin Tekintaş açıklamasında, “Proje hem yeraltı otoparkı hem de üstyapı düzenlemeleriyle Fatsa’ya özel bir çalışma olacak. İnşallah yılbaşına kadar buranın zemin betonunu atıp, çevresindeki paravanları kaldırarak meydanı ortaya çıkaracağız. Ekipler yoğun bir gayret göstererek projeyi tamamlamaya çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de çalışmaları yakından takip ediyoruz. Ordu için büyük projeler ortaya çıkarıyoruz. Bu çerçevede milletimizden sabır istiyoruz. İnşallah proje tamamlandığında hem Fatsa’ya yakışır bir meydan hem de vatandaşlarımız için yeni bir yaşam alanı inşa etmiş olacağız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “YENİ KAVŞAK DÜZENLEMESİ YAPILIYOR”

“Fatsa Meydan Yayalaştırma Projesi” kapsamında başlatılan kavşak çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Tekintaş, “Fatsa Meydan Yayalaştırması Projesi kapsamında kapatılan İnönü Caddesi’ne alternatif olarak Sakarya ve Yeni Kumru Caddelerini Ordu-Samsun Karayoluna bağlayan noktalarda kavşak düzenleme çalışmasına başladık. Altyapı, zemin iyileştirme, aydınlatma, yağmur suyu hattı çalışması tamamlanan alanda 3 bin 500 m2’lik ilk tabaka asfalt serim işlemi bitti. Mevsimin el vermesi durumunda hafta sonu aşınma asfalt tabakası da serilerek yol trafiğe açılacak. Bu kavşakla birlikte Sakarya Caddesi’ne alternatif bir geçiş sağlanacağı gibi araç trafiğinde büyük çapta rahatlık yaşanacak” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN AKTEPE, “CUMHURİYET MEYDANI PROJESİ” FATSA’NIN VİZYON PROJESİ

“Fatsa Cumhuriyet Meydanı Projesi” ilçenin vizyon projelerinden biri olduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe ise “ İlçemizin en özel projesi olan ‘Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. İnşallah yılsonuna kadar üst tabliyesi atılıp hem vatandaşlarımız rahatlayacak hem de planlanan proje alanda gerçek görünümüne kavuşacak. Bu anlamda ilçemize yapılan hizmetlerde desteğine esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ve ekibine çok teşekkür ederiz. Kavşak düzenlemesi de planladığımız şekilde devam ediyor. Pazar günü kavşağımızı faaliyete geçireceğiz. Düzenlemeleri halkımızla paylaşarak şehir merkezindeki yön değişikliklerini bildireceğiz. İnşallah pazartesi gününden itibaren hem şehir merkezini hem de kara yolunu rahatlatacak bir düzen oluşturacağız” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.