CUMHURİYET MEYDANI YENİLENİYOR
05.10.2011

Fatsa İlçesinin en meşhur meydanı olan Cumhuriyet Meydanında Belediye yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Meydanda eski havuz sökülerek yerine saat kuleli modern bir havuz yapıldı, bu hafta içersinde de zemin baskı beton çalışmaları tamamlanacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Cumhuriyet Meydanında bulunan imalatlar eskimişti, bizde İlçemize yakışır bir meydan olsun diye çalışma başlattık. Meydan da yine Havuzumuz olacak ama bu sefer saatli havuz yaptık. Meydan da saat kulesi olsun diye vatandaşlarımızdan sürekli talepler alıyorduk, bunu da proje dahil ettik, çok güzel ışıklandırmalı bir havuz buraya yapıldı, ayrıca zemini tamamen değiştiriyoruz baskı beton ve ışıklı tuğlalarla çok güzel bir zemin olacak, oturma alanlarını İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden örnek aldık, tek tip ve çok şık oturma alanlarını meydana koyacağız. Bunun yanı sıra yine yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları da yapılacak.

Kısacası Fatsa’mıza ve Cumhuriyet Meydanımıza yakışır bir proje yaptık. Vatandaşlarımızdan özür diliyoruz; biraz gecikmeli olarak projemiz devam ediyor bunun sebebi de ince ve parçalı mermer işinin olması, bu iş ince işçilik gerektirdiğinden biraz zaman aldı, ama zor kısmı da bitmiş oldu, şimdi havalar iyi gidiyor kısa sürede burayı bitirmeyi hedefliyoruz, Şimdiden ilçemize hayırlı olsun dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.