CUMHURİYET MEYDANI PROJESİ BÜYÜKŞEHİR İÇİN VİZYON VE VİTRİN YATIRIMLARDAN BİRİ
05.03.2018

2018 yılı sonuna kadar Fatsa Cumhuriyet Meydanı Peyzaj Düzenleme ve Kapalı Otopark Projesi’ni hayata geçireceklerini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, önümüzdeki hafta ihaleyi alan firmaya yer tesliminin yapılacağını söyledi.

YER TESLİMİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YAPILIYOR

Kamulaştırma bedeli ve yapım maliyetiyle birlikte 30 milyon TL’yi bulacak olan Fatsa Cumhuriyet Meydanı ve Kapalı Otopark Projesi hayata geçiyor. Geçtiğimiz ay ihalesi yapılan projenin yer tesliminin ilgili firmaya önümüzdeki hafta yapılacağını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Allah izin verirse yıl sonunda Fatsa ilçemiz, Cumhuriyet meydanı ve otoparkı ile sadece ilimizin değil, Karadeniz Bölgesi’nin en güzel yer altı otoparkı bulunan bir meydanı olacak. Fatsa ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İÇİN VİZYON VE VİTRİN YATIRIMLARDAN BİRİ

6 bin metrekarelik alanda, içerisinde yaklaşık 100 araçlık kapalı otoparkı bulunacak olan projenin tamamlandığında bölgenin cazibe merkezi hâline geleceğinin altını çizen Başkan Enver Yılmaz, “Meydan çalışmamızı yıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Proje kapsamında ahşap oturma basamakları, kumlanmış bazalt ve granit taştan sert zemin, kuru havuzdan ışıklı su oyunu, ağaç altı oturma birimleri, banklar, zeminde ışık oyunu ve dekoratif aydınlatma elemanları bulunuyor. Önümüzdeki hafta ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapacağız” diye konuştu.

Başkan Yılmaz, Cumhuriyet Meydanı Peyzaj Düzenleme ve Kapalı Otopark Projesi’nin Fatsa ilçesi ve Büyükşehir Ordu için vizyon ve vitrin yatırımlardan biri olduğunu söyledi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Cumhuriyet Meydanı projesinin kendisini en çok heyecanlandıran projelerden biri olduğunu söyleyerek, “Cumhuriyet Meydanı projesi bütün hizmetleri taçlandıracak olan en önemli proje olarak görüyoruz. Yıkılan binaları zaten herkes görüyor, 1 tane bina kaldı o binanın da yıkımı inşallah kısa bir zamanda gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz beye desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu yıl Cumhuriyet Meydanında hummalı bir çalışma olacak. Meydanda kazılar yapacağız, alanda çamurlar olacak yani Fatsa’nın tam göbeğinde inşaat çalışması olacak ama burası hepsine değecek umuyorum ki bu yazın sonunda burası bitecek diye umuyorum.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.