CUMHURİYET BAYRAMININ 95.YILI COŞKUYLA KUTLANDI.
29.10.2018

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Fatsa ilçemizde de törenlerle kutlandı.
Yoğun bir katılımın gerçekleştiği törende Cumhuriyet Bayramının coşkusu yaşandı. Kutlamalar, Kaymakamlık makamında Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın tebrikleri kabulüyle başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü kutlama programı, 15 Temmuz Özgürlük Meydanında düzenlenen kutlama töreni ile devam etti. Törenden önce Kaymakam Mehmet Yapıcı, beraberinde Belediye Başkanı Muharrem Aktepe ile birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Kaymakam Mehmet Yapıcı günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.

Yapıcı, “Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye cumhuriyeti egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu bir temel üzerine kurulmuştur. Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir. 20. Yüzyılda tarihe yön veren en önemli olaylardan biri Türkiye cumhuriyetinin kurulmasıdır. Cumhuriyet modern bir devlettir. Bu anlamda cumhuriyetimizin değerini biliyor ve bizler her zaman sahip çıkıyoruz. Tüm Fatsalıların cumhuriyet bayramını en içten dileklerimle kutlarım” diye konuştu.

Kaymakam Mehmet Yapıcı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu, Cumhuriyet oratoryosu, 7 bölge Türkiye gösterisi halk oyunları gösterisi sunumu gerçekleştirildi.
Cumhuriyet Bayramının 95. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, resmi geçit ile sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.