ÇÖPYERİ REHABİLİTESİ SÜRÜYOR
20.11.2012

Evkaf Mahallesinde bulunan eski çöp yerinde rehabilite çalışmaları sürüyor.

Çöp yerindeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Anlayan burada yaptığı açıklamada; Şuanda burada çok yoğun bir çalışma var. Yağmur suyu kanalı yapıyoruz, alanı tesviye ediyoruz, sırada metan gazı drenaj kanalları var. Metan gazı drenaj borularını döşedikten sonra toprak örtüsü ile bu alan kapanacak.

Eski çöp yerindeki çalışmalarımız 5-6 aydır devam ediyor. Eski çöp yeri diyorum artık buraya birkaç aydır çöp dökmüyoruz. Bu alana yakın birçok okulumuz var, az önce öğretmenlerimiz bile kokudan kurtulduk çok teşekkür ediyoruz diye seslendiler. Buradaki çalışmaları yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Daha öncede kamuoyu ile paylaşmıştık. Çevre Bakanlığından buranın reha biletesi için 1 Trilyon 600 Milyar Lira hibe almıştık. Bu hibe para İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin Beyin katkılarıyla gelmişti. Ben bir kez daha Sayın Bakanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Bizim Çöp yerindeki rehabilite çalışmalarımızın toplam maliyeti 2 Trilyon 180 Milyar Lira kalan kısmı ise biz belediye bütçemizden karşılayarak yapacağız dedi.

Eski çöp yerinde rehabilite bitince daha öncede kamuoyu ile paylaşmıştık. Karadeniz´in en büyük Kent parkını yapacağız diyen Başkan Anlayan, 210 dönümlük bu alana; Ankara Altınpark, Harikalar diyarı modeli gibi bir çalışma yapacaklarını belirtti. Hava muhalefeti olmadığı sürece çalışmalarımız yoğun şekilde devam edecek diyen Başkan Anlayan, Rehabilitasyonumuzun %60´ını tamamladık dedi. Anlayan bu parkımız tüm bölgeye hizmet verecektir şimdiden hayırlı olsun dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.