ÇÖP YERİNDE KANALİZASYON HATTI YAPILIYOR
01.12.2010


Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı kanalizasyon ekibi 20 yıldır yapılmayan Çöp yeri içersinden geçen Kanalizasyon şebeke hattını yenileme çalışmalarını başlattı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren ve çalışmaları yerinde kontrol eden Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada. Burası yıllardır hep sorun olarak duruyordu ve Kanalizasyon Çöp yerini ve denizi kirletiyordu, burada Hat yenileme çalışmalarını başlattık, 300 lük polietilen boru ile hattı yeniden döşüyoruz. Yaklaşık 1 Km.lik alanda bu çalışmayı yapacağız, 800 mt.lik kısmını tamamladık ve geri kalan 200 metreyi ise, 1 hafta içerisinde bitireceğiz. Bu çalışma sayesinde Çöp yeri ve Deniz özellikle Liman bölgesi artık kirlenmeyecek aynı zamanda bu çalışmadan sonra yine aynı bölgede yağmur suyu hatlarını yenileyerek özellikle yağmurlu havalarda biriken ve evlerimizi tehdit eden yağmur suyu sorununu da çözümleyeceğiz dediler.

Çöp yerinin tam ortasından geçen Kanalizasyon çalışmaları bu zamana kadar hiç gündeme de taşınmamıştı ama özellikle Evkaf Mahallemiz açısından bu çalışma ayrıca çok güzel oldu diyen Başkan Anlayan, bu çalışmamız ile birlikte diğer mahallelerimizde de alt yapı çalışmalarımız ve Kanalizasyon çalışmalarımız devam edecektir dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.