ÇÖP YERİ KARADENİZ İN EN BÜYÜK KENT PARKI OLACAK
20.07.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan yardımcısı Muharrem Aktepe ve Çevre Mühendisi Derya Ateşli ile berber Evkaf mahallesine giderek eski çöp yerinde yapılan çalışmaları kontrol etti.

Başkan Anlayan burada yaptığı açıklamada, 30 yıldır çöp dökülen Mandıra çöplüğü başlatılan çalışma ile Karadeniz´in en büyük kent parkı olacaktır dedi.

Anlayan ayrıca 1 haftadır Evkaf Mahallemizdeki çöp yerine çöp dökmüyoruz.

Rehabilite ihalesini yapmış ve bunu kamuoyu ile paylaşmıştık. Şimdi Buldozer burayı tesviye ediyor. Çalışmaları görüyorsunuz ayrıca çöp yerindeki dere ıslah edilerek, perde duvar yapılarak kontrol altına alınıyor.

Ben ayrıca buldozer düzenleme yaparken yer yer eski çöp yığıntılarını da düzleyeceğinden son kez kokular duyulacağını belirtmek istiyorum, bu konuda da Evkaf Mahallesi sakinlerinden son bir kez daha duyarlılık bekliyorum dedi. Anlayan bu kokular yeni, dökülen çöplerden değil eski çöplerin tesviye edilmesinden dolayı ortaya çıkacaktır açıklamasında bulundu.

Bu yaz alt yapı çalışmalarını bitireceklerini belirten Başkan Anlayan yaz bitince buradaki tesviye çalışmaları da tamamlanmış olacak. Bu Fatsa tarihi açısından çok önemli bir çalışmadır. Tekrar ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.