ÇÖP KONTEYNERLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR
29.12.2021

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde bulunan yeraltı ve yerüstü konteynerlerini bulaşıcı hastalıkların önlenmesi, haşere ve uçkun üremesinin engellenmesi, istenmeyen kokuların oluşmaması için düzenli olarak temizliyor.

Konteynerlerin temizliği Çok Amaçlı Çöp Toplama Aracı (ÇAÇA) ile yapılıyor. Konteynerler çöpten kaynaklı oluşan koku, sineklenme, bakteri oluşumu gibi problemlerin önüne geçmek için yaz ve kış aylarında düzenli olarak, ÇAÇA’nın bünyesinde bulunan yıkama sistemi ile konteyner yıkamaya uygun deterjanlı köpüklü suyla dezenfekte ediliyor. Basınçlı su ile konteynerlerin iç, dış yüzeyleri ve çevresi temizlik personeli tarafından yıkanıyor.

“TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva, ekiplerin yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerini dezenfekte ettikten sonra koku giderici sıkarak etrafa kötü koku yayılmasının önüne geçtiklerini ifade ederek, “Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak konteynerlerin kullanım ömrünü artırmak için, konteynerlerin iç tabanında biriken katran, cüruf ve atıktan türetilmiş yakıt malzemeleri çok amaçlı otomatik yıkama araçlarımızla 15 günlük periyotlar halinde düzenli olarak yıkayıp dezenfekte ediyoruz. Temiz bir çevre için mücadele ediyoruz. Fatsalıların sağlığı için temizlik alanında çevre mühendislerimiz ve saha personellerimiz kontrolünde çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.