ÇEVREMİZE ÖRNEK OLACAK BİR BELEDİYE BİNASI YAPIYORUZ
05.12.2016

BELEDİYE HİZMET BİNASI İNŞAATI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan yeni belediye hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu. Başkanımız Anlayan’a Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe, İbrahim Eroğlu, teknik ekip ve müteahhit firma yetkilileri de eşlik ettiler.İnşaatta inceleme yapan ve müteahhit firma yetkilileri ile çalışmalar hakkında istişarede bulunan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Fatsa ilçemizde bundan sonraki yapılaşmaya örnek olacak bir bina yaptıklarını söyledi.

“MEVCUT BİNAMIZIN 2 KATI BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR BİNA OLACAK”

Belediye hizmet binası inşaatında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Daha önce kazı çalışmaları, temel ıslah çalışmaları ve temel beton atma işleminin bittiğini ifade etmiştik. Şu anda bodrum katında kolon ve perde sistemleri tüm hızıyla devam ediyor. Şu anda bodrumda otopark katındayız. Bu yeni belediye binamız bodrum katında komple alanın tamamında 120 araçlık bir kapalı otopark olacak daha sonra üzerinde de Belediye binası başlayacak. Tabi Belediye binası ile beraber aynı zamanda da zemin katta 12 tane galeri katlı işyerleri mağazalarımız olacak. Birinci katta yine 12 adet ofislerimiz olacak bunları ticari amaçlı satış gerçekleştireceğiz. Yine birinci kattan başlayarak da binanın dördüncü katı kadar 4 katlı olacak şekilde bir bina olacak. 12 tane dükkan, 12 tane ofis galeri katın haricindeki alanda toplam 5 bin metrekare kapalı alanı olan bir belediye binamıza kavuşmuş olacağız. Şu anda hizmet verdiğimiz mevcut belediye binamız normalde 2 bin 500 metrekare. Bu vesileyle bu yeni binamızda mevcut belediye binamızın iki katı büyüklüğünde bir bina olacak. Çok uzun yıllar inşallah Fatsa’mıza hizmet verecek. Daha nezih bir ortamda daha kaliteli bir mekanda vatandaşımıza hizmet vermek için böyle bir bina hazırlıyoruz. Çünkü mevcut belediye binamız çok eski kullanışsız ihtiyacı da cevap vermiyor dolayısıyla ihtiyaçtan dolayı böyle bir binaya başlamış bulunuyoruz” dedi.

“2 AŞAMALI İHALE YAPTIK”

Belediye binasını iki aşamalı ihale yaptıklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan; ” Birinci aşamasında sadece kaba inşaatı yapılacak şekilde ihalesini yaptık. İnşallah Mayıs sonu, Haziran ayı başı gibi bitmesini öngörüyoruz. Bu kaba inşaat bitme aşamasında da 12 tane dükkânımızın 12 tane ofisimizin satışını gerçekleştireceğiz. Şu anda bu belediye binamızın kaba inşaatı bittikten sonra da anahtar teslimi geri kalan ihalesini yapacağız. İnşallah 2018 yılının sonbaharında yeni belediye binamıza taşınmayı öngörüyoruz” diye konuştu.

“OFİS VE DÜKKANLAR EMLAKÇILARDAN VE MESLEK ODALARINDAN ALACAĞIMIZ FİYATLARA GÖRE SATIŞI GERÇEKLEŞECEK”

Fatsa halkına belediye hizmet binası bünyesinde yer alan ofis ve dükkanların satışı ile ilgili de bir duyuru yapan Başkanımız Anlayan; “Belediye hizmet binamızın kaba inşaatının bitme aşamasına yaklaştığımızda, yani yılbaşından sonra 12 tane dükkanımızın, 12 tane de ofisimizin satışını gerçekleştireceğiz. Piyasa değeri ile emlakçılardan ve meslek odalarından alacağımız fiyatlara göre oluşturacağımız fiyatlar üzerinden açık ihale , açık artırma ile kim değerini veriyorsa onun alacağı bir yöntemle satış gerçekleştireceğiz ve bu satıştan elde ettiğimiz gelirle bu binayı yapmayı öngörüyoruz. Dolayısıyla inşallah olağanüstü olumsuzluklar olmaz ise bu belediye binasına belediyemizin cebinden bir kuruş çıkmadan, aksine belediyemize para kazandıracak yöntemle bir belediye binası yapıyoruz. İnşallah buradan elde edilecek gelirlerle hem bu binayı yapmayı hem de belediyemize bir gelir artırmasını öngörüyoruz. Bir nevi Müteahhitlik yapmayı düşünüyoruz. İnşallah bittiğinde de estetik görüntüsü, özellikle Selçuklu mimarisinde burada öngördüğümüz mimari ile beraber Fatsa’da bir ilk olacak. Bu binamızın bundan sonraki yapılaşmaya da örnek olacağını düşünüyorum. Fatsa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.