CEMEVİNDEN HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ
07.05.2009
Fatsa Hazreti Ali Camii ve Cem Evi Derneği’nin Hıdırellez nedeniyle düzenlediği gecede protokol üyeleri yumurta tokuşturdu.

Cem Düğün Salonu’nda gerçekleşen geceye Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Hazreti Ali Camii ve Cem Evi Derneği Başkanı Ali Kayışoğlu, Hıdırıellez’in her yıl yeniden doğuş, tazelenme ve bereket anlamıyla kutlanan bir gün olduğunu söyledi.

Gecede Ordu Alevi Kültür Derneği tarafından semah gösterileri düzenlendi. Gecede katılan davetlilere haşlanmış yumurta ikram edildi. Protokol üyeleri haşlanmış yumurtaları sahneye çıkarak birbirleriyle yarışarak kırdı. Yumurta kırma yarışmasına Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`da katıldı. Yumurta kırma yarışmasının galibi Madeni Eşyalar Odası Başkanı Ayhan Baş oldu. Gecenin son bölümünde Grup Beşinci Mevsim davetlileri şarkılarıyla eğlendirdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.