CAZİBE MERKEZİ FATSA’DA YENİ BİR İŞLETME DAHA!
05.03.2012

2009 yılında ilk şubesini Fatsa’nın Ata Caddesinde açan ÇİLEK AVM-2, Kırkent Sitesi altında 1800 metrekarelik kapalı alana sahip, içerisinde 7D sinema bulunan 2.şubesini 3 Mart Cumartesi günü Ordu Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat ve İhsan Şener’in de katılımlarıyla hizmete açtı.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Adnan Şahinoğlu’nun yaptığı, Ramiz Tepe, Ahmet Tepe, ve Cihan Öztürk isimli ortaklara ait olan markette çocuk oyun alanı, kafe, pastane, mescit, zücaciye ve küçük ev aletleri reyonunun yanı sıra 60 araçlık otopark bulunuyor.

ÇİLEK AVM’nin açılış töreninde ilk konuşmayı yönetim kurulu Başkanı Adnan Şahinoğlu

2009 yılında 20 personel ile başladıkları marketçilik sektöründen bugün 60 çalışan ile devam ettiklerini belirterek, “Açılışımızda bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz” dedi.

“FATSA ARTIK CAZİBE MERKEZİ”
Daha sonra kürsüye gelen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise Fatsa’nın her geçen gün gerek nüfusu ile gerek alt yapısı ile gerekse de yatırım ve hizmetlerle gelişmekte ve büyümekte olduğunu ifade ederek, “İlçemizin cazibe merkezine gelme hedefini büyütmekte olan ve buna katkı sağlayan her bir hemşerime ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile ÇİLEK AVM’yi çalıştıracak arkadaşlarıma hayırlı bol kazançlar diliyorum. Allah mahçup etmesin” diye konuştu.

“YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRENLERİ KUTLUYORUM”
Milletvekillerinden ilk konuşmayı İhsan Şener yaptı. Fatsa’nın gün geçtikçe büyüyen cazibe merkezlerimizden bir tanesi olduğunu ifade eden Şener, “Ben gerçekten bu yatırımı yapan değerli kardeşlerimi kutluyorum. Dolayısı ile ben bu güzelliği bol kazançla taçlandırarak daha büyük yatırımlara dönüştürmesini talep ediyorum. Emeği geçen ve buraya gelen değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum, hayırlı olsun diliyorum” dedi.

“ÖZEL TEŞEBBÜSLERİ KAMU HİZMETİ KABUL EDİYORUZ”
Milletvekillerinden Mustafa Hamarat ise alışveriş merkezleri gibi özel teşebbüs çalışmalarını kamu hizmeti kabul ettiklerini belirten Milletvekili Hamarat, “Alışveriş merkezleri yeniçağın günümüzün gelişen müesseseleri. Tabi bir takım eleştirilere uğruyorlar. Küçük müessese sahipleri bu gibi merkezlerin büyümesinden dolayı tedirgin oluyorlar. Biz siyasetçiler olarak herkesin derdini dinliyoruz ama iyi düşünmememiz, gelişmeyi desteklemememiz mümkün değil. Aynı zamanda Türkiye’nin gelişimine ayak uydurmak bakımından Fatsa ilçemizin örnek teşkil eden öncü yatırımlara ev sahipliği yapan hem özel teşebbüs olarak hem belediye olarak hem hükümetimizin yatırımları olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

“YENİ AÇILAN İŞ YERLERİ İLE İŞSİZLİK AZALIYOR”
Açılışta son konuşmayı yapan Ordu Valisi Orhan Düzgün ise açılan her iş yerinin, her işletmenin o ilçenin, o ilin ekonomisine bir katkı sağlaması demek olduğunu belirterek, “Çünkü yeni açılan işyerleri ile Türkiye’de giderek azalmaya başlayan önemli bir sorunumuz olan işsizlik içinde istihdam imkânları, istihdam alanları sağlanmış oluyor. Çilek Alışveriş Merkezi’de hem Fatsalıların hizmetinde olan hem de karayolu güzergâhı üzerinde olması nedeniyle de bu güzergahtan geçen yolculara hizmet vermekte. Fatsa’da tabi son zamanlarda sık sık ticarethanelerin ve işletmelerin açılması da bizim için gayet memnuniyet verici. Ben Çilek Alışveriş Merkezini hizmete açan arkadaşlarımızı hayırlı ve bol kazançlar diliyorum. Fatsalılara hayırlı olsun” dedi.

Protokol mensupları açılışı gerçekleştirdikten sonra ilk olarak market içerisinde basket ve langırt oynadılar. Açılış yapılan ikramlarla sona erdi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.