ÇANAKKALE 1915 GEZİCİ MÜZESİ FATSA’DA
09.06.2010Çanakkale Savaşlarının gelecek nesillere laik olduğu şekilde öğretilmesi amacıyla yola çıkan 1915 Gezici Müzesi, Fatsa Atatürk Parkı yanında ziyarete açıldı.
Tarihçi Ahmet Uslu’nun hazırlamış olduğu ve sponsorların üstlendiği, Çanakkale Valiliği tarafından desteklenen, “Şehitler Diyarından Anadolu’ya” sloganıyla yola çıkan 1915 Gezici Müzesi, Fatsa’ya geldi. Çanakkale 1915 Gezici Müzesini ilk olarak Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer ve Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan gezdi. Başkan Anlayan ve Kaymakam Yurdaer’e gezici TIR’daki incelemelerine tarihçi Ahmet Uslu eşlik ederek tüm detaylar hakkında bilgi verdi.

Ziyaret sonrası Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, “Çanakkale’deki tarihi Fatsa ile buluşturdukları için teşekkür ediyoruz. Çanakkale’yi hepimizin gidip görme imkanı yok ama Çanakkale’yi okuyoruz, çevremizden duyuyoruz ve gönlümüzde yaşıyor. Burada Çanakkale şehitlerimizin kullandığı silah teçhizatlarını görme imkanı bulduk. Bu hazzı yaşamaktan mutluyum” dedi.

Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer ise Çanakkale 1915 Gezici Müzesi TIR’ının çok güzel bir hizmet olduğunu ifade etti.

Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer ve Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın ziyaretinin ardından sırayla okullar da gezici TIR’a ziyarette bulundu. Çanakkale 1915 Gezici Müzesi’nin Fatsa’da 3 gün kalacağı bildirildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.