ÇADIRDA RAMAZAN BEREKETİ
13.08.2010Fatsa Belediyesi ve Oruç Derneği işbirliğiyle açılan İftar çadırına ilk akşamdan itibaren yoğun bir ilgi var.

İftarın 2. akşamında yaklaşık 800 kişi çadırda iftarlarını açarken, Fatsa`lı vatandaşlarla birlikte, AK parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK parti ilçe Başkanı Fatih Sözen, Fatsa Belediye Spor Kulüp Başkanı Sait Demirci, Belediye Başkan yardımcıları Muharrem Aktepe ve Bülent Yücetepe, Fasiad Başkanı Hasan Gül ve Oruç Derneği yöneticileri de hep birlikte çadırda iftarlarını açtılar.

Milletvekili Eyüp Fatsa, yaptığı açıklamada, tüm halkımızın Ramazan aylarını tebrik ediyorum. Bu çadırın kurulmasında emeği olan Fatsa Belediyesi ve Oruç Derneği yetkililerini de kutluyorum. Ramazan ayı cömertlik ayıdır. Paylaşımların en güzeli Ramazanlarda yapılır, fitre ve zekatlarımızı da bu ayda veririz. Bu akşam İftar çadırında Fatsa`lı hemşerilerimizle birlikte iftar açtık. İftar çadırına yoğun bir ilgi var. Fatsa`lılar, çok güzel bir örnek sergiliyor. Her akşam 1 işadamı burada İftar yemeği veriyor. Ben burada yemek veren tüm hayırsever iş adamlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu sene Ramazan ayı biraz sıcak ve fındık mevsimi olması dolayısı ile biraz zor geçiyor ama bu zorluğun sonunda inşallah hep birlikte bereketli ve bol rahmetli bir Bayrama hep birlikte ulaşacağız, Ramazan ayı bir kez daha tüm halkımıza hayırlar getirir temennisinde bulunuyorum dediler.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`da yaptığı açıklamada; Bu yılda Ramazan çadırımızı kurduk. Fatsa`lılar çadırımıza çok yoğun bir ilgi gösteriyor. Çadırın kurulmasında büyük emeği olan Oruç Derneği Başkanı ve yöneticilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Onların bu çadırın kurulmasına emeği hiç şüphesiz çok fazla. Geçen yıl gördük ki iftar çadırımızı artık yetmiyor bu sene çadırımızı biraz daha büyüttük. Bu akşam Sayın Milletvekilimiz Eyüp Fatsa beyle birlikte çadırda Fatsa`lılarla beraber İftarımızı açmak istedik. Buradaki hava gerçekten görülmeye değer. Biz mağdur olan her vatandaşımızı İftar çadırımıza bekliyoruz. Yine mağdur olmayan fakat buradaki havayı teneffüs etmek isteyen Fatsa lıları da İftar çadırımızı bekliyoruz dediler.

Başkan Anlayan, ayrıca yaptığı açıklamada, Belediye olarak etkinliğimiz sadece İftar çadırı değildir. Her yıl olduğu gibi bu yılda 1500 mağdur ailemize Ramazan yardımı yapıyoruz. Yaptığımız yardımlar vatandaşlarımızın 1 aylık kumanyalarını karşılayacak şekilde. Ayrıca yardımlarımızı her yıl olduğu gibi izdiham yaratmadan vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Onları kesinlikle deşifre etmiyoruz.

Bizler Fatsa Belediyesi olarak Vatandaşlarımızın huzurlu bir Ramazan geçirmeleri için hem çadırımızla hem de kuru gıda yardımlarımızla onlara destek çıkıyoruz. Ben bir kez daha tüm hemşerilerimizin mübarek ramazan aylarını tebrik ediyor. Sağlık ve huzur içersinde inşallah hep birlikte Ramazan bayramına ulaşmak dileğiyle saygılarımı sunuyorum dediler.

Oruç Derneği Yöneticileri de yaptıkları açıklamada, bu yıl 4. kez çadırımızı kurduk. Bu gece 2. iftar akşamında bizleri yalnız bırakmayan Milletvekilimiz Eyüp Fatsa Beye, Başkanımız Hüseyin Anlayan Beye de çok teşekkür ediyorum. Çadırımıza Halkımızın ilgisi çok fazla. Ben İftarlara sponsor olan herkese çok teşekkür ediyorum. Sponsor olan herkes bol bol hayır kazanıyor. Onlara bir kez daha çok teşekkür ediyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.