BÜYÜKŞEHİRİMİZİN FATSA İFTARINA 6 BİN KİŞİ KATILDI
25.06.2016

Ordu Büyükşehir Belediyemizin ilçelerdeki iftar organizasyonun 19.su Fatsa ilçemizde gerçekleşti. Hükümet Konağı Yeni Meydanda gerçekleşen iftar programına yaklaşık 6 bin Fatsalı vatandaş katıldı. İftar programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'ın yanı sıra Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Ak Parti Ordu İl Başkanımız Uğur Çelenk, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Mustafa Çöpoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Çoruh, Hak İş Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a, çevre ilçe belediye başkanlarımız, siyasi parti temsilcilerimiz, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz de katıldılar.

“VATANDAŞLAR BÜYÜK SEVGİ GÖSTERİSİNDE BULUNDU”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz iftar programının düzenlendiği alana şehir merkezinden Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti İl Başkanımız Uğur Çelenk, Ak Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Çoruh ve belediye meclis üyelerimiz ile birlikte yürüyerek geldi. İftar alanının girişinden itibaren vatandaşları selamlayarak kürsünün bulunduğu alana gelen Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz’a vatandaşlar büyük sevgi gösterilerinde bulundu ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

“O PKK'LILARIN SONU KAZANINCAYA KADAR MECLİSTE ONLARIN UZANTISI MAHKEMELERDE HESAP VERİNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz alana gelir gelmez kürsüye çıkarak konuşma yaptı. İftar programına büyük ilgi gösteren Fatsa'lı vatandaşlara teşekkür eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, “Ben biliyorum ki vatandaşlarımız buraya bir öğün yemek yemek için gelmediler her bir vatandaşımız buraya Ramazan ayının manevi havasını yaşamak için geldiler. Vatandaşlarımız buraya birlik ve beraberliğimizi göstermek için geldiler. Bugün hem Ordu olarak hem de Türkiye olarak farklı bir üzüntümüz var. Bugün 6 şehitdimizin bir tanesi Ünye ilçemizden bir Uzman Onbaşı kardeşimiz. Ben Fatsa'ya gelmeden önce Ünye’ye geçerek Şehit ailemizi ziyaret ettim ve Başsağlığı diledim. Ben Kerim Uzman Onbaşımız ve diğer 5 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum kederli ailelerine ve tüm sevenlerine sabırlar temenni ediyorum. Biz şehitlerimizin duruşu sayesinde buralarda rahat konuşuruz. Fatsa'dan sesleniyorum tüm Türkiye'ye o PKK'lıların sonu kazanıncaya kadar mecliste onların uzantısı mahkemelerde hesap verinceye kadar Ordu'da Fatsa'da Ünye'de çok şehitler verebilir ama bu ülkemizin gelişimi açısından ülkemizin büyümesi ve huzuru açısından gereklidir. Bu anlamda Türkiye'de terörle mücadele Fatsa'dan Ordu'dan öyle bir güçlü destek verelim ki tüm Türkiye bunu televizyonlarımız vasıtasıyla duysun.” dedi.

“ASIL BUNDAN SONRA HİZMETLERİMİZ YATIRIMLARIMIZ BÜYÜYEREK DEVAM EDECEK”
Büyükşehir olduktan sonra çok şeyler kazandık diyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, “Asıl bundan sonra yatırımlarımız hizmetlerimiz büyüyerek devam edecek. Yatırımlarımızın çoğu proje aşamasındaydı. Sahildeki Atatürk Parkı'nın projesini Eylül ayında bitirmeye çalışıyoruz, inşaat süresi çok uzun sürmeyecek. Kapalı Pazar Yerimizi Temmuz ayının 20’si itibariyle ihaleye çıkmayı planlıyoruz. Bunun dışında çevre düzenlemelerimiz peyzaj çalışmalarımız, Cumhuriyet Meydanına yönelik seçim döneminde açıkladığımız projemiz kentsel dönüşüm alanındaki birtakım sıkıntılarımız vardı o sıkıntıları Danışta’ya dava açıldığı için bir dönem bekleme durumunda kaldık. Hiç kimse endişe etmesin biz ne söz verdiysek hepsini yapacağız.” diye konuştu.

“ÇÖP SORUNU ÇOK UZUN SÜRMEYECEK”
Fatsa'da çöp konusunda da açıklamalarda bulunan Ordu büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, “Göreve geldikten sonra 19 ilçenin 17’ sinde çöpe müdahale ettik. Müdahale edemediğimiz 2 tane ilçe var. Bu ilçelerimizden bir tanesi Fatsa, bir tanesi Ünye. Ünye'deki çöp deniz kenarına dökülüyor. Fatsa'daki çöp de mevcut Kumru yolu üzerindeki yere dökülüyor. Diğer alanların tamamı kontrol altına alındı. Altınordu'da bizim bir ayrıştırma tesisimiz var. Fatsa ve Ünye ilçemize yönelik Ünye Çimento ile bir anlaşma yaptık, ihale yaptık o ihale şu anda Danıştay onayında, Danıştay onayının sürecini bekliyoruz, tahmin ediyorum 2 aylık bir süreci var. Bizim yaptığımız anlaşmaya göre çöpün tonunu Ünye Çimento’ya satacağız. Bunun karşılığında da Ünye Çimento ayrışma tesisini yaklaşık 30 milyon TL’lık maliyetle tesisi kendisi yapacak. Ünye ile Fatsa arasında Ormandan kiraladığımız resmi sürecini tamamen bitirdiğimiz alanda bir ayrıştırma tesisi yapıyoruz yani Ünye'nin ve Fatsa'nın bu havzanın tamamını çöpünü biz bu Ormandan kiraladığımız alanda toplayacağız. Topladıktan sonra 100 ton çöpün yaklaşık 60 ya da 70 ton civarında Ünye Çimento’ya gidecek. Ünye çimentoda 100 ton çöp 17 ton olarak yol alt malzemesi olarak gübre olarak çıkacak. Bunu da daha önceden oluşturduğumuz düzenleme depolama alanlarına götüreceğiz. Çöp ayrıştırma tesisi ile ilgili Ünye Çimento ile yaptığımız resmi anlaşmaya göre teslim süreci bir yıl ve bu bir yılı 16 aya kadar düşürmeyi hedefliyor Fakat bu sürecin bitmesi için Danıştay sürecinin bitmesi lazım Ben Danıştay yetkilileri ile görüştüm. Yılda iki kez toplanıyorlar sadece bu süreci bekliyoruz. Fatsa ve Ünye bizim şu anda düzenli çöp depolama alanımız değil. Danıştay sürecinden sonra çöp olayını köklü bir şekilde çözmüş olacağız. Fatsa'daki çöp depolama alanı özel mülkiyet. Buradaki çöp dökme konusu geçici bir süreçtir. Evet şanda yaz mevsimidir, doğrudur alandan bir çöp kokusu gelmektedir. Kokuyu giderme noktasında gerekli tedbirleri alıyoruz. Mevcut çöp alanına gizli kaçak çöp dökümleri var o konuda tedbirlerimizi aldık. Bu sorunu kısa bir süre içerisinde gidereceğiz” dedi.

“SORUNLARI SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ GİDERECEĞİZ BU KONUDA GAYRET İÇERİSİNDEYİZ”
Cumhuriyet Meydanı'na ilişkin otogara ilişkin çalışmaların bir takvim süreci olduğunu belirten Başkanımız Yılmaz, “Ondan daha önce biz Fatsa ilçemizin yolu grup yoluydu eski belde yollarıydı suyuydu bunlarla ilgili çok ciddi çalışmalar yaptık. Biz bu yıl sadece Fatsa ilçemizin ulaşımına ki bunların çoğu mahalle ve köy yolları bunlara 18.5 milyon lira para harcıyoruz. Büyükşehir olmadan önce Fatsa ilçemizin yoluna ilden 3 milyon lira geliyormuş 3 milyon liradan 18 milyon liraya çıkartmıştır. Sadece bu yıl su için yaptığımız yatırım 17 milyon lira. Fatsa yoluyla suyuyla yeşiliyle havasıyla inşallah bölgemizin hem cazibe merkezi olacak. Hem de yerel yönetimler olarak bizler Hüseyin Anlayan başkanımızla buradaki teşkilattaki arkadaşlarımızla milletvekili arkadaşlarımızla uyumlu bir şekilde çalışmak suretiyle sorunları söz verdiğimiz gibi gidereceğiz bu konuda gayret içerisindeyiz. Çalışmak bizden takdir sizden takdir Allah'tan. Katıldığınız için tekrar teşekkür ediyorum Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” şeklinde konuştu.

AK Parti Ordu milletvekilimiz Ergün Taşçı da yaptığı konuşmada, Hakkari'de meydana gelen Terör olaylarında şehit olan 6 askerimiz den dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getirerek konuşmasına başladı. Bu güzel Ramazan ayında, bereket ayında büyük bir acıyı daha yaşadıklarını ifade eden Milletvekilimiz Ergün Taşçı; “Buradan şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Buradan ailelerimize ve ülkemize de sabırlar diliyorum ama hayat devam ediyor. Kurtuluş Savaşı'nda bu millet nasıl mücadele vermiş ise bugün terörün sona ermesi konusunda aynı kararlılıkla mücadele edecek bir irade iş başındadır. Ülkemizde çok güzel şeyler oluyor. Bu güzel şeyler olurken yedi düvele karşı mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi ısrarla kararlılıkla sürdürmeliyiz. Şehitler bizim şehitlerimiz, evlatlar bizim evlatlarımız bu coğrafyaya uzanan haksız zalim iradeyi, elleri kırmak da bizim boynumuzun borcu olsun” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.