BÜYÜKŞEHİRDEN KULAK MAHALLESİNE ÇİFTE JEST
23.09.2014

Fatsa ilçemize bağlı Kulak mahallesinde organize edilen yemekli programa katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kulak mahallesi halkına çifte jest yaptı.
Daha önceden programa alınan 2.5 kilometrelik sıcak asfaltı 4 kilometre çıkartan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz halkın isteği üzerine cenaze yıkama ve nakil aracını da mahalleye hibe etti. Düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz yanı sıra, Ak Parti 23.dönem Milletvekilimiz Ayhan Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti İlçe Başkanımız Fatih Sözen, OSKİ Genel Müdürümüz Fatih Yürük, Fatsa Belediye Başkan yardımcımız İbrahim Eroğlu, Çatalpınar Belediye Başkanımız Ahmet Türe, Çamaş Belediye Başkanımız Alaattin Giden ve çok sayıda mahalle halkı katıldı.
Programın açılış konuşmasını Kulak mahallesi muhtarı Cabir Yüksel yaptı. Muhtar Yüksel konuşmasında mahallelerinin yollarının asfaltlanmasını, su sorunlarının büyük olduğunu, yeni bir okula ihtiyaçları olduğunu söyleyerek Büyükşehir Belediyesi'nden bu konularla ilgili destek istedi.

BÜYÜKŞEHİR İLE HİZMETLER ARTIK BAŞLIYOR
Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Kulak mahallesinin her zaman onur ve gurur duydukları bir mahalle olduğunu belirterek, “Bu zamana kadarki desteklerinizden başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hükümetimize vermiş olduğunuz desteklerden çok teşekkür ediyorum. Kulak mahallesi Ak Parti kurulduğu günden beri her zaman mahallelerimiz arasında en fazla destek veren mahallelerin başında gelmektedir ve nüfusu itibariyle Fatsa’mızın en büyük mahallesidir. Elbette ki bu zamana kadar yapılan hizmetler de vardır ben bu zamana kadar yapılan hizmetler için başta muhtarlarımız ve köy ihtiyar heyetine teşekkür ediyorum ama hizmet sürekli değişiklik arz ediyor, bu bağlamda Kulak mahallemizin de önemli sorunlar var. Bu bağlamda Ordu ilimiz Büyükşehir olmakla çok büyük bir fırsat yakaladı, çok şükür artık Büyükşehir ile beraber yavaş yavaş hizmetlere başlıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz başta olmak üzere ekibi ile biz de Fatsa Belediyesi olarak öncülük ederek bu hizmetleri elbette ki devam edeceğiz. Bir yapılanma süreci ile geçen 6. ayı tamamlıyoruz. Sıfırdan bir belediye sıfırdan bir sistem kuruldu, inşallah bundan sonra adımlar daha hızlı atılacak, bu anlamda hizmetler eskisinden daha az değil daha fazla ve hızlı devam edecek. Ben bir defa daha bizlere göstermiş olduğunuz muhabbetten ve ev sahiplerinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

ASFALTI 4 KİLOMETREYE ÇIKARDI, CENAZE ARACINI HİBE ETTİ
Programda son konuşmayı yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz artık sözleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Bizim artık cek cak larla işimiz yok. Bizim ilk yaptığımız iş Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinde olan bir defada çıkılan 309 milyon liraya mal olacak özellikle mahallelerimiz in grup yollarının anasını oluşturduğu sıcak asfalt ihalesi geçtiğimiz 10 gün önce ihalemiz onaylandı. Müteahhit firmaya teslim ettik inşallah önümüzdeki günlerden itibaren Fatsa merkezli, Ünye merkezli Ordu merkezli 3 yere şantiye kurmak suretiyle yol işini alan müteahhit firma hızlı bir şekilde buralara gelecek ve sıcak asfalt yapacak. İlimizde 7-8 yıldır asfalt dökülüyor 7-8 sene her yıl asfalt döküle döküle ömrümüz geçti şimdi konsept değiştirdik. Şimdi sıcak asfalt yapma kararı aldık. Kulak mahallesi dahil diğer bütün yerlerde yapacağımız yol en az 30 yıl garantili menfez ve (V) kanalıyla birlikte tamamen sudan korunmuş bir şekilde ve buradaki bir nesile hizmet edecek bir yol yapıyoruz. Şimdiye kadar Kulak mahallemiz için 2.5 kilometre sıcak asfalt yol programı almışız ama bu günün güzelliği hatırına ve buradaki saygı değer halkımızın seçim döneminde bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı biz bu 2.5 kilometreyi gelecek yıl 4 kilometreye çıkartıyoruz. Burada 4 kilometreden sonra da herhalde çok fazla bir şeyimiz kalmaz.” şeklinde konuştu.

“SU SORUNUNU DA ÇÖZECEĞİZ”
Kulak mahallesinin su açısından da sorunlu bir mahalle olduğunu ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Bu sorun yıllardır devam eden bir sorun, su sorunu maalesef coğrafi yapının şartlarından dolayı gelişen bir sıkıntı. Meteoroloji verilerine göre geçtiğimiz Ağustos ayının ilk haftasında 60 yılın en kurak haftasını yaşadık. Nüfusumuz da bire bir buçuk artı yine resmi rakamlar diyor ki, Hes'ler de barajlardaki, göletlerde, yol çalışmaları patlatılan dinamitlerden su gözleri kayboldu diyor eskisi kadar su yok deniyor, dünyadaki küresel ısınmadan dolayı su kaynakları kayboldu deniyor. Burada bir tercih hakkımız var, ya biz Kulak mahallemiz ve çevre mahallelerinde yüksekte yaşayan hemşerilerimizin suyunu aşağıdaki ırmaktan yapmak suretiyle yukarıya doğru basacağız, bu da aylık 12 bin lira sadece elektrik masrafı tutuyor ya da 225 metre derinde olan ve kuyusu vurulmuş henüz ishale hatlarının döşenmediği bu suyumuzu Kulak mahallesi dahil olmak üzere çevre köylerle birlikte Göller mahallesinin içinde olduğu bu havzaya birlikte getireceğiz. Aşağıdakinin maliyeti ile yukarıdakinin maliyeti arasında esasen çok büyük bir fark yok fakat yapıldıktan sonra maliyeti yönünden ciddi fark var. Yukarıyı merkez yapıp su meselesini çözünce bize daha ucuza gelecek çünkü elektrik parası daha az olacak ama aşağıdan biz çok ciddi şekilde elektrik, pompalardan dolayı maliyet yüklenmiş olacağız. Bunun projelendirme seni OSKİ yaptı. Biz nerelerde sorun var bir an önce masaya yatırıp sorunları çözeceğiz fakat suda yüzde 100 bir memnuniyet olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde bu konuda memnuniyet yok. Bugün İstanbul'da su sorunu var, Newyork’da da su sorunu var. İnşallah Kulak mahallemizde olduğu gibi bu gibi büyük mahallelerde su konusunda alınması gereken tedbirleri bir an önce alacağız.” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz Kulak mahallesine bir jest daha yaparak, “Bugünkü günümüzün güzelliği adına cenaze yıkama nakil aracımızda burada kalsın. Öğrenci sayısının çokluğu sağlanması halinde okul konusunda da yapmamız gereken ne varsa yaparız” şeklinde konuşmasını tamamladı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.