BÜYÜKŞEHİR ORDU’NUN FESHANE’DEKİ BÜYÜK BULUŞMASI 7-10 MAYIS’TA
19.03.2015

Ordu Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Feshane’de Mayıs Ayı’nda düzenlenecek olan “Ordu Tanıtım Günleri” için hazırlıklarını sürdürüyor.

Ordu’nun Büyükşehir olmasından sonra il dışında gerçekleşecek en önemli buluşmalardan biri olacak “Ordu Tanıtım Günleri”nde, hem İstanbul’da yaşayan Orduluları bir araya getirmek hem de Büyükşehir Ordu’nun tüm İstanbullulara tanıtılması hedefleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi düzenlediği değerlendirme toplantısı ile Tanıtım Günlerine katılacak olan ilçe belediyeleri, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlarla da karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Başkan Enver Yılmaz ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu ve ilçe belediye başkanlarının yer aldığı toplantıda “Tanıtım Günleri” organizasyonu ile ilgili misafirlere bir sunum yapıldı. Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’da toplantıda hazır bulundu.

TANITIM GÜNLERİ’NDEN BÜYÜKŞEHİR SORUMLU…

Sunumun ardından konuşan Başkan Enver Yılmaz yaptığı açıklamada artık Ordu’nun İstanbul’da tanıtımının Büyükşehir aracılığı ile olacağını söyledi. Geçmişte Ordu Tanıtım Günleri adı altında ülkenin her köşesinden buraya ticari faaliyette bulunanların geldiğini vurgulayan Başkan Enver Yılmaz, “Biz sadece Ordu’yu tanıtacağız. Burada ki organizasyon için hiçbir ticari kaygımız yok. Başarılı bir organizasyon yapıp Ordu’yu en güzel şekilde tanıtacağız” dedi.

7-10 MAYIS 2015 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK…

Başkan Enver Yılmaz stantlar dahil fuar alanındaki her türlü etkinliğin belirli kurallar çerçevesinde olacağını söyleyerek, “ Geçtiğimiz yıl 650 bin kişinin ziyaret ettiği fuara biz 1,5-2 milyon kişinin katılımını sağlamayı hedefliyoruz. Bunu başarabilecek kapasite ve gücümüz var. Ordu’da marka olan her kuruluşun bu fuara katkı sağlamasını istiyor ve bekliyoruz. 7-10 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Feshane’de gerçekleşecek Ordu Tanıtım Günleri kapsamında fuar ve kültürel etkinlikler de düzenlenecek. Doğal çeşitliliği, denizi, yeşili, yaylası, oksijeni ve havası ile Büyükşehir Ordu’nun gerek iç, gerekse dış turizm için tanıtımını yapacağız” şeklinde konuştu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu ise Ordu’nun Karadeniz’de ön plana çıkabilecek bir il olduğunu belirterek, “Bizler bunun için neler yapmalıyız. Bunları konuşmamız ve değerlendirmemiz lazım. Fuarlar artık birilerinin kazanç kapısı değil, ilin tanıtımına dönük tanıtım alanları olmalı. Büyükşehir Belediyesine, başta Enver Bey olmak üzere tüm ekibe çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

KAMU KURUMLARI VE ODALARDA KATILACAK…

Ordu Büyükşehir Belediyesinin şirketi olan ORBEL A.Ş. tarafından yürütülecek Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’n de ki tanıtım günlerinde kurumsal olarak; Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediye Başkanlıkları, Ordu Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odaları, Ziraat Odaları, Esnaf ve Sanatkâr Odaları, Kent Konseyleri, Ordu ili federasyonları ve alt STK’lar da yer alacak.

Gaye Aksu, Aydın Beyoğlu, Soner Arıca ile Gece Yolcuları'nın sahne alacakları Tanıtım Günleri etkinliklerinde Folklor ve Mehteran gösterileri de davetlilerle buluşacak.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’da Feshane düzenlenecek olan “Ordu Tanıtım Günleri” ile ilgili, “Biz de her yıl olduğu gibi bu yılda fuarda yerimizi alacağız. Ben inanıyorum ki “Ordu Tanıtım Günleri” organizasyonu Büyükşehir eliyle yapılacağı için diğerlerine göre çok daha tertipli ve düzenli olacak. Bu fuarda biz de hem kendi imkanlarımızla hem de Büyükşehir ve Hükümetimizle birlikte yapacağımız projeleri tanıtma imkanı bulacağız. Bu anlamda İstanbul’da yaşayıp memleket hasreti çeken hemşerilerimizi fuara bekliyoruz.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.