BÜYÜKŞEHİR İLE BİRLİKTE BİR ÖNCEKİ DÖNEMDEN DAHA FAZLA HİZMET YAPACAĞIZ”
22.04.2014

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan 30 Mart yerel seçimleri sonrası Belediye Kültür Sarayı’nda mahalle muhtarlarıyla ilk kez tanışma ve kaynaşma toplantısında bir araya geldi.
Toplantıya Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe, İbrahim Eroğlu, Fatih Erişmiş ve Reyhan Mollaoğlu’da katıldı.
Toplantının başlangıcında Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Asrak bir selamlama konuşması yaptı. Ardından ilk konuşmayı Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen gerçekleştirdi.
Daha önceden Özel İdare ve Köydes marifetiyle köylere hizmet götürüldüğünü ifade eden Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, “Bundan sonra artık Fatsa Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemiz vasıtasıyla hizmetler yapılacak. Fatsa’da yeni dönemde 32 tane yeni muhtar arkadaşımız görev aldı. Ben yeni görev alan ve görevine devam arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ben bu sürecin hepimiz için hayırlı olacağını düşünüyorum. Geçmiş dönemde Özel İdare, Köydes imkanlarıyla bir takım hizmetler yapıldı ama görünen o ki yeterli olmuyor. Seçim sürecinde belediyemiz ve büyükşehir belediyemize olarak ne söz verdiysek iktidarımızda el ele hepsini inşallah elimizden geldiği kadar yerine getireceğiz.” dedi.

“HİZMETLERİ BİRLİKTE YAPACAĞIZ”
Bu toplantıyı bir tanışma ve kaynaşma amacıyla organize ettiklerini belirten Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz, teknik konuları birlikte değerlendireceğiz. Yeni bir seçimden çıktık, tüm ülkemizde olduğu gibi Fatsa’da da seviyeli bir seçim oldu. Ben bir kez daha bu seçimin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra aynı sorumlulukla kaldığımız yerden en güzel hizmetleri yapmaya gayret göstereceğiz. Artık hepimizin bildiği gibi sadece Fatsa Belediyesi değil artık Ordu Büyükşehir Belediyesi çatısı altında bir alt kademe belediyesiyiz. Bu da demek ki artık hizmetleri sadece Fatsa Belediyesi kanalıyla yapmayacağız, aynı zamanda Ordu Büyükşehir belediyesi imkanıyla da yapacağız. Bir yandan Fatsa Belediyesi bir yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi bu hizmetleri yaparak bundan önceki döneme göre mukayese edildiğinde inanıyoruz ve inşallah göreceğiz daha fazla hizmetlere kavuşacağız. Bunun ne kadarını Fatsa Belediyesi'nin ne kadarını Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı hiç önemli değil sonuçta arkamıza dönüp baktığımızda bir önceki döneme baktığımızda toplamda ne kadar hizmet yaptığımızdır, bununla ölçeceğiz kendimizi. Yoksa Büyükşehir bizimle bir Büyükşehirle yarışmayacağız önemli olan vatandaşlarımızın vatandaşlarımıza söz verdiğimiz hizmetlerin yerine getirilmesidir. Büyükşehir Belediyemizin kendi bütçesiyle ve imkanlarıyla yapacağı hizmetler var çünkü ana gövde Büyükşehir, kaynağın büyüğü onda, imkanın büyüğü onda, ondan sonra Fatsa Belediyesi yine kendi imkanları bütçesiyle yapacağı hizmetler olacak. Beraber yapacağımız hizmetler olacak, iktidar desteğini alarak yapacağımız hizmetler olacak. Önceki 121 muhtarlığımız 79 muhtarlığa düştü. Bu 79 mahalle muhtarlarımızdan 32 tanesi yeni seçildi veya bir dönem ara verdikten sonra tekrar seçildi. Her mahallemiz birbirinden önemli. Biz hiçbir mahallemizi ayırmayacağız, hizmetlerimizi yaparken öncelik sırasına göre muhtarlarımızla istişare ederek yapacağız.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR YAPILANMASINI HIZLI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR”
Şu anda seçimden sonra henüz bir ayı doldurmadıklarını ifade eden Başkanımız Anlayan, “Şu anda ağırlamalar ve uğurlamalar var. Bazı mahallelerimize teşekkür ziyaretleri ile zaman geçirdik. Bu süreçte en önemli şey bizim için Büyükşehir Belediyemizin yapılanması ve alacakları birimleri devralmasıdır. Büyükşehir belediyemiz fiilen yeni hayata geçtiği için birimlerini ekiplerini kadrolarını sıfırdan kuruyor, bir idari yapılanma süreci içerisinde. İdari yapılanma yapacak ki kağıt üzerinde alıyor gözüktüğü birimleri devralabilsin. Bu çalışma şuan için iyi gidiyor. Büyükşehir belediyemiz yeni kurulan belediyeler arasında bu çalışmalarını en önde götüren belediyemiz arasında yer alıyor. Şimdi hangi birim büyükşehir belediyemizin hangi birim Fatsa Belediyesi'nin bunları hem muhtarlarımızın bilmesi gerekiyor hem de vatandaşlarımızın da bilmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediyemizin en başta sorumlu olduğu birim su ve kanalizasyon. İtfaiye ile ilgili aklınıza ne geliyorsa bu birimde Büyükşehir Belediyesine ait oldu. Yine bütün ulaşım hizmetleri otogar hizmetleri Büyükşehir'e bağlandı. Mezbahane hizmetleri tamamen Büyükşehir Belediyesi'ne geçiyor. Sebze Hali hizmetleri de Büyükşehir Belediyesi'ne dahil oluyor ve en önemli konu olan ulaşım hepimizin öncelikle ihtiyaç gördüğü en önemli konu olan yol ağlarımız. Fatsa Belediyesi olarak bizim sorumlu olacağımız yol ağlarımız var, Ordu Büyükşehir Belediyemizin sorumlu olacağı yok ağları var. Büyükşehir Belediyemizin yapacağı bir de imar konusu var. İmar konusunda yine Büyükşehir Belediyemizin yapacağı işler var, Fatsa Belediyesi olarak bizim yapacağımız işler var. Mevcut imar planı dahilinde imar planı yapılmış yerlerde ruhsatı biz vereceğiz, imarla ilgili yeni bir planlama yapılacaksa bir imar tadilatı yapılacaksa Fatsa belediyesi olarak imar planını biz yapacağız ama aynı zamanda Büyükşehir Belediye meclisimiz bu imar planını onaylayacak. Yani hem Fatsa Belediyesi’nde görüşülecek, Fatsa Belediyesi’nden geçtikten sonra da Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde görüşülecek.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.