BÜYÜKŞEHİR İÇİN EL ELE
18.02.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan İstanbul’daki Fatsa´lı Dernek Başkanlarıyla Ordunun Büyükşehir olması ve Nüfus yazımı konusunda toplantı yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya sosyal tesislerinde yapılan toplantıya, Belediye Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe, Esenyurt Belediyesi Başkan Danışmanı Rıza Altaylı, Belediye Meclis üyesi Davut Şirin ve İstanbul’da bulunan Fatsa´lı Dernek başkanları katıldı.

Başkan Anlayan dernek başkanlarına tek tek teşekkür ederek, malumunuz üzere Ordu´nun Büyükşehir olmasına çok az bir Nüfusumuz kaldı. Bu konuda Fatsa´lı derneklerimizden son bir gayret istiyoruz. Ordu´nun Büyükşehir olması bizler için çok önemli diyen Anlayan, daha çok hizmet ve en önemlisi daha çok ödenek alabilmek için Büyükşehir olmak şart.

Fatsa´mız yatırım anlamında merkezi hükümetten daha çok pay alacaktır, biz zaten şuanda hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ama Büyükşehir olduktan sonra bazı büyük hizmetleri özellikle Yol, Su, Kanalizasyon ve Alt Yapının birçoğu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak. Bizimde diğer yatırımlara daha da ağırlık vermemiz kolaylaşacak. Bu sadece bir örnek, kısacası Fatsa´nın gelişmesine katkı sağlayacak olan Büyükşehir konusunda sizlerden destek istiyoruz.

Bu ay sonuna kadar 750 Bine ulaşmamız gerekiyor. Bu çalışmayı sadece Fatsa olarak biz değil tüm Ordu yapıyor. Birçok İlçe ve Belde Belediye Başkanlarımız İstanbul ve Ankara’da bu konuda haftalardır çalışıyorlar. İnşallah kısa sürede bu neticeyi alacağız. Ben şimdiden Büyükşehrimizin İlimize, İlçemize ve sizlere hayırlı olmasını diliyorum dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.