BÜYÜKŞEHİR AVANTAJINI VATANDAŞ OLARAK İYİ KULLANALIM
15.03.2014

Fatsa Belediye Başkanımız aynı zamanda Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Anlayan dün akşamki seçim çalışması kapsamında ikinci sohbetini Dolunay mahallesinde bulunan İdeal Evler Sitesi’nde yaptı.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Aktepe ve Bülent Yücetepe Ak Parti Kadın Kolları yöneticileri Fatsa Belediye Meclis üyesi adayları ve partililer de eşlik ettiler.
Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen’in ilçede yapılan devlet yatırımları ile ilgili konuşmasından sonra söz alan Fatsa Belediye Başkanımız aynı zamanda Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Anlayan Hükümetimizin Orduya yaptığı en büyük yatırımın Ordu’nun Büyükşehir yapılmasını belirterek, “Çünkü Büyükşehir daha fazla hizmet ve daha fazla yatırım demek. Bir şehre 2 belediyenin hizmet verecek olması çok büyük avantajdır. Büyükşehir imkanıyla hem de Fatsa Belediyesi hemşerilerimiz hem de bize bağlanan bütün belde ve köylerimiz daha fazla hizmet alacak. Büyükşehir olunmadan 10 yılda 20 yılda yapılacak hizmetler Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla 5 yıl gibi kısa bir sürede daha hızlı yapılacak. O sebeple Büyükşehir olmak çok büyük bir avantaj. Vatandaş olarak bu avantajı iyi kullanalım, yeter ki bu kaynakları iyi değerlendirelim. Biz bu kaynakları iyi kullanmaya ve bu kaynakları iyi değerlendirmeye talibiz. Eksik kalan hizmetlerimiz elbette vardır ama bunlar yolumuzdan ve telaşımızdan olmuştur. Bu yoğunluk şehrimize hizmet etme yoğunluğundan ve telaşından olmuştur. Sonuçta yapılanları Fatsa’da beraber yaşıyoruz. Çok şükür 10 senede alt yapıdan üst yapıya birçok hizmetleri şehrimizde hayata geçirdik, şehrimizin sosyal dokusuna ekonomik dokusuna katkı verecek kültürel dokusunu katkı verecek hizmet ve yatırımlarda var. Her bir projemiz dakikalarca anlatabileceğimiz projeler. Sadece asfaltı konuşsak 1 saat konuşabilirim, Kültür Sarayı ve Spor Kompleksi’de yine aynı şekilde. Bunlar hiç bölgemizde olmayan yatırımlar ama hamd olsun biz bunları yaptık. Geçmiş dönemde biz bunları yapacağız derken birçok kişi hayal dediler, bizimle alay ettiler, olmaz yapamaz dediler niye yapıyormuş çok mu lazım dediler. Her şeyi söylediler bugün de her şeyi söyleyenler var. Biz şimdi bu yaptıklarımızı söyleyerek tecrübemizle bir 5 yıl daha bu şehrin hizmetine talip olduğumuzu söylerken yine her şeyi söyleyenler var. Biz onlara çok fazla cevap vererek zamanınızı ve kendimizi meşgul etmek istemiyoruz. Biz yine yolumuza bakacağız. Biz doğru olduğuna inandığımız önerilere de açığız ama önce vatandaşlarımız destek verirse bu işler olacak ve son sözü sandık söyleyecek.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.