BÜYÜKATA İLKÖĞRETİM OKULU ÇEVRE DUVARLARI RENGARENK OLDU
05.06.2012

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Büyükata İlköğretim Okulu çevresinde bulunan duvarlar boyanarak rengarenk bir görünüm kazandırıldı.

Yapılan etkinliğe Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çizgi film kahramanları ile süslenen çevre duvarını boyama etkinliğinde öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi. 2 gün sürecek olan "Çevre Günü" etkinliklerinin bir başka ayağı olan çevre duvarı boyama programında öğrenciler sırasıyla fırçaları eline alarak duvarda daha önceden siyah bir hat ile belirtilen yerleri boyadılar.

Başkan Hüseyin Anlayan burada yapmış olduğu açıklamada; "5 Haziran Çevre Günü sebebiyle belediye olarak iki gün sürecek olan etkinlikler tertip ettik. Bunlardan biride Büyükata İlköğretim Okulunun çevre duvarının boyanmasıydı. Duvarda bulunan resimleri küçük çocuklarımız ile boyayarak onların genel anlamda çevre bilinçlerini geliştirmeye çalışıyoruz. Etkinliklerimiz bugün ve yarın devam edecek" dedi.

Başkan Anlayan, Kaymakam Atmaca ve Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit daha sonra öğretmenlerle bir toplantı yaparak Çevre Günü Etkinlikleri ve çevre bilinci hakkında konuşma yaptılar.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.