“BÜYÜK ZAFERLER SONSUZA DEK KUTLANIR”
29.08.2022

FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

“30 AĞUSTOS ZAFER’İNİN 100.YILINI BÜYÜK BİR COŞKU VE GURURLA KUTLUYORUZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü  dolayısıyla mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zaferi Bayramı’nın 100’üncü yılını büyük coşku ve gururla kutladıklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihi kahramanlıklarla dolu Türk milleti için Ağustos ayı, zafer meşalesi  ile  geleceğin koordinatlarını çizen büyük bir başarı öyküsüdür. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümünü büyük bir heyecan ve coşku ile kutluyoruz. 30 Ağustos 1922, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Büyük zaferler sonsuza dek kutlanır. Tarihimizde bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümünde, millet olarak hep birlikte kenetlenerek, bugünü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. Zafer Haftası vesilesi ile Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve Fatsalı hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.