BÜYÜK ŞEHİR İÇİN TOPLANDILAR
13.02.2013

Fatsa Belediyesi ve Fatsa Kaymakamlığının ev sahipliğinde Büyük Şehir konusunda toplantı düzenlendi.

Belediye Çamlık Tesislerinde yapılan toplantıya Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkanı Bülent Yücetepe, Nüfus Müdürü Murat Süsün, Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Asrak, 13 Merkez Mahalle ve 58 Köy Muhtarı katıldı.

Başkan Anlayan, Muhtarlara seslenerek son bir gayret dedi. Anlayan, sizlerde bizlerde hizmet için seçildik. Bunun içinde gayret ediyoruz. Hizmeti de şartlar ve imkanlar dahilinde yapıyoruz.

Yeni bir süreç başladı, yeni büyük şehir yasası. Biz Belediye olarak mevcut bütçemizle hizmet veriyoruz. Sizlerde, Köylerde Köydes ve Özel İdare imkanlarıyla hizmet vermeye çalıyorsunuz. Sizlerin ve bizlerin daha iyi hizmet alabilmesi için Büyük Şehir olmak şart. Yeni çıkan yasa ile Nüfusu 750 Bini geçen İller Büyük şehir oluyor. Bizim Ordu olarak 2012 yılı sonu itibariyle Nüfusumuz 741.500 yani 8500 daha Nüfusumuz olursa Büyük Şehir olma imkanına kavuşuyoruz.

Biz Büyük Şehir olmayı istiyoruz. Bunun için çalıştık ve çalışacağız. Bu konuda sizlerden son bir gayret istiyoruz. Bu kesinlikle siyasi bir çalışma değildir. Bu daha çok hizmet alma çalışmasıdır. 28 Marta kadar süremiz var. Fakat biz bu ay sonuna kadar 750 Bin Nüfusu yakalamak istiyoruz. Bu treni kaçırmak istemiyoruz. Bu trene binmek istiyoruz.

Sayın Başbakan geçtiğimiz günlerde Ordu Vekillerimize 28 Mart´a kadar Nüfusunuzu 750 Bin yapın. Size Büyük Şehir sözü veriyorum dedi.

2012 Yılında 58 Köyümüze 1.200 Milyarlık yatırım yapılmış. Buda 58 Köyün tamamına değil, önceliklere göre yapılmış. Büyük Şehir olursak Köyler Mahalle olacak, Hizmeti hem bizden hem de Büyük Şehirden alacak. Böylelikle çift yönlü hizmet alma imkanı bulacaklar.

Bizde kendi bütçemizin yanında, Büyük Şehirden hizmet alacağız. Yol, Su, Kanalizasyon ve büyük projelerimizi büyük şehre yaptıracağız. Bu imkânlardan yararlanmak için Büyük Şehir imkânını kaçırmamalıyız. Bu çalışmayı sadece biz değil, tüm Ordu ilçelerindeki Belediyeler başlattı ve sürdürüyor. İnşallah bu ay sonuna kadar bu nüfusu bulacağız.

Büyük Şehir konusunda kısa bir açıklamada bulunan Kaymakam Bekir Atmaca´da yaptığı açıklamada, Sayın Başkan gerekli açıklamaları yaptı. Artık büyük düşünmeliyiz diyen Atmaca, Büyük Şehirler 1980´den sonra kurulmaya başladı. Kötü bir şey olsaydı bu Şehirler kapanırdı, Bakın onlarca örnek var, İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun sadece bir kaçı. Kaliteli ve daha fazla hizmet için Büyük Şehir olmak şart. Nüfus Müdürümüz burada, her türlü sorununuzda yanına gelip bilgi alabilirsiniz.

Bizler Fatsa ilçesi olarak bu konuda çok istekliyiz. Siz değerli Muhtarlarımızdan da son bir destek istiyoruz. Sizlerin Köylerinize hangi şartlarda hizmet etmeye çalıştığını en iyi bilenlerden biriyim. Bunun için sizde bu konuya destek verin. Daha çok hizmetin önünü açalım dedi.

Kaymakam Atmaca son olarak; Orman Köyü statüsü olan Köylerde sıkıntı olmayacak. Yine aynı şekilde kalacak açıklamasını da yaptı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.