BÜYÜK SANAYİİDE YENİ İŞ YERLERİNİN KURALARI ÇEKİLDİ
30.01.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ‘Büyük Sanayi Sitesi’ndeki yeni iş yerlerinin ihalesine katıldı ve İlk kurayı çekerek esnaflara bol kazançlar diledi.

Büyük Sanayi Sitesinde yeni hizmete açılan bloklarda iş yeri satın alanlar için Sanayi Sitesi Kooperatifi tarafından düzenlenen kura çekimi bugün gerçekleşti. Satılan 106 iş yerinin kurası için Fatsa Meslek Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen programda Kooperatif Başkanı Serdar Salman yapmış olduğu konuşmada iş yerlerinin sahiplerine hayırlı uğurlu olsun dedi ve kürsüye Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ı davet etti.

Başkan Anlayan yapmış olduğu konuşmada öncelikle programa katılan herkesi selamlarken; “Bugün burada beni mutlu eden bir programı gerçekleştireceğiz. Sanayi sitemiz ne kadar büyük olursa olsun Fatsa’ya yetmiyor! Şu anda ihtiyaç olan yeni iş yerlerini kargas bir şekilde anahtar teslimini gerçekleştireceğiz. Burada yeni iş yeri sahiplerine hayırlı olsun diyorum, emeği geçenlere de başta başkanım ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu iş yerlerini belediye olarak biz çok istedik, başkan ve ekibi vesile oldular sizlerde talip oldunuz. Bu iş yerleri bizleri çok heyecanlandırıyor. Göreve geleli 8 sene oldu ama son 5 senedir sanayi sitesinde açılması gereken iş yerlerinin sahipleri yer olmadığından dolayı şehir içinde iş yeri açmak için bizleri zorluyorlar. Bir noktaya kadar karşısında duruyoruz ama sonuç olarak iş yeri açmaları için yardımcı oluyoruz. Sanayi sitesinde yer olmadığı için şehir içinde iş yeri açanlar var. Buradan açıkça belirtiyorum o kişileri bundan böyle iş yerlerini sanayi sitesine taşımaları konunda teşvik edeceğiz. Sanayi sitesinde olması gereken iş yerleri şehir içinde olmamalı. Buranında çatısı bozulmamalı. Bu yapılan iş yerleri de yetmeyecek belki ama diğer tarafta bulunan sanayi sitesinde de yeni iş yerleri yapılıyor. İlerde yetmeyeceğini düşünerek farklı formüller üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.