BÜLBÜL DERESİ TEMİZ AKACAK
21.10.2009
Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin değişik bölgelerinde alt yapı çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Şehir merkezinden geçen Bülbül deresinin Sembol Sokak ve Barbaros Caddesinin alt kısımlarında taş perde duvar çalışması ve kanalizasyon çalışmalarını başlattı.

İlk olarak Sembol Sokakta dere taş duvar örülerek kontrol altına alındı ve ıslah çalışmaları yapıldı. Şuanda ise aynı bölgede dere içinde ve dere boyunca bulunan Sokaklarda kanalizasyon hattı çalışmaları yapılıyor. 500 mt.lik alanda yapılan kanalizasyon hattı çalışmalarının büyük kısmı da tamamlanmış durumda. Yıllardır Kanalizasyonlarını dereye akıtan vatandaşlar bu çalışmadan oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

Belediye Fen İşleri Müdürü Derya Ateşli, yaptığı açıklamada, Fatsa`mız her geçen gün büyüyor ve gelişiyor, alt yapı sorunlarının büyük kısmını tamamladık. Ama yine yapacağımız birçok kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarımız olacak. Başkanımız Hüseyin Beyin talimatları doğrultusunda acili yet durumuna göre buralara program yapıyoruz. Şuanda 2 büyük derede ıslah ve kanalizasyon çalışması başlattık. Bunlar Karavida ve Bülbül deresi yıllardır sorun olan bu dereler artık ıslah edildi. Aynı güzergahta bulunan Sokaklarda Kanalizasyon hattı çalışmaları da gerçekleştirdik. Fatsa`mızın gelişmesi ve güzelleşmesi için alt yapı çalışmalarımızı artarak devam edecektir dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.