BOLAMAN-YASSIBAHÇE-BÜLBÜL GRUP YOLUNDA 50 YILLIK YOL SORUNU TARİH OLUYOR
13.04.2016

Fatsa ilçemizde 50 yıldır sancı haline gelen Bolaman-Yassıbahçe-Bülbül-Buharı-Kayaca grup yolu Ordu Büyükşehir Belediyesi sayesinde nihayet yapılıyor.
Bolaman-Yassıbahçe-Bülbül-Buharı-Kayaca grup yolunda şu anda yol hazırlığı ve iyileştirme çalışması Büyükşehir belediyemiz ve Fatsa Belediyemiz ekiplerince başladı. Büyükşehir Belediyemiz ilk olarak Fatsa Belediyemiz ile ortaklaşa olarak kendi imkanları ile 3 kilometre yol hazırlığı ve iyileştirme çalışmasına başladı. Yolun yaklaşık 3 kilometrelik bölümünde ayrıca OSKİ ekipleri tarafından su hattı çalışması da yapılıyor. Bolaman-Yassıbahçe-Bülbül-Buharı-Kayaca grup yolu güzergahında yaşayan vatandaşlar, yolun geçmişinin çok eski yıllara dayandığını belirterek, “Biz bu yolun yapılması için özellikle Ordu Büyükşehir olmadan önce belde belediyesine sayısız müracaatımız oldu ancak bir sonuç alamadık. Ordu Büyükşehir olduktan sonra grup yolumuzun yapılması ile ilgili bir ışık aldık ve çok şükür şuanda yolumuz yapılmaya başlandı.” dediler.
Bolaman-Yassıbahçe-Bülbül-Buharı-Kayaca grup yolunda Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Fatsa Belediyemiz tarafından 3 kilometrelik sıcak asfalt çalışmasının ardından 7 kilometrelik daha yol ihalesinin yapılacağı bildirildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.