BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ GÜZEL HİZMETLERE VESİLE OLACAK
06.10.2014

Kurban Bayramı nedeniyle Fatsa Ak Parti İlçe Teşkilatında bayramlaşma töreni bayramın üçüncü günü gerçekleşti.

Ak Parti İlçe Teşkilatında düzenlenen bayramlaşma törenine Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Ordu Milletvekili 6. sıra adayı Mustafa Çaya partililer ve vatandaşlar katıldı. Bayramlaşma töreninin açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Yaklaşık bundan 2.5-3 ay önce Ramazan bayramınızı idrak etmiştik, ardından Müslümanların çok önemli bayramlarımızdan biri olan Kurban bayramını idrak ediyoruz. Hamdolsun vatandaşlarımızın güzel ilgisiyle de karşılaştık.” dedi.
Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan bir güzelliği daha birlikte yaşadıklarını belirterek, “İnşallah bu güzelliğin bu beraberliğin hizmetleri de yansımasını diliyorum. Elbette ki iktidarımız ve belediyelerimizin siz değerli partililerimizle bu zamana kadar uyum içerisinde güzel hizmetlere nasıl vesile olduysak bundan sonra yine de aynı güzelliklerle hizmet yapmaya ve görev yapmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.
Bayramlaşmada üçüncü konuşmayı misafir Milletvekili Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca gerçekleştirdi. Dünden bugüne gelinen noktanın çok farklı olduğunu ifade eden Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, “Ordu ilimiz hem tebriği hem teşekkürü hak ediyor. 20’de 20 çok büyük bir başarı. Burada gözlemledim ki birlik olunca çok farklı sonuçlar çıkacak eski fotoğraflar birçok şeyi ortaya çıkartıyor. Burada halkımızın çok ciddi bir emeği var, özverisi var. Seçimlerde her biriniz çok çalıştı. 30 Mart seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ordu güzel bir fotoğraf sundu.” şeklinde konuştu. Bayramlaşmada son konuşmayı yapan Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener ise etrafımızda bir sığınma odası olarak görülen bir devletin idarecileri ve temsilcileri olduklarını belirterek, “ Paylaşma ruhunun doruk yaptığı bugünlerde gerçekten 2 milyon insanı barındırmak güvenliğini sağlamak normal şartlarda onları yaşatıyor olmak güzel bir duygu. Hatırlıyorum ki 90’lı yıllarda Trakya'dan bir göç olmuştu. Biz batıdan gelenlere de bağrımıza basmıştık. Biz bunları yaparken bir tek şey için yapıyoruz, Allah rızası için yapıyoruz. Avrupa ülkelerinin aldığı göçmen sayısı tüm ülkelerin aldığı göçmen sayısı 13 bin, biz tek başımıza devlet olarak kıta Avrupa'sının 15-20 katı göç alıyoruz. Geçen gittiğimde oradaki şartları gördüm gerçekten modern şehirler oluşmuş, okullarıyla, sağlık ocakları ile barınma merkezleri ile gerçekten mükemmel şehirler kurulmuş. Bu birlik beraberlik ruhunu aile yapımızı hayranlıkla izleyen ve bir kıta Avrupası var. Ak parti hükümeti 13 yıldır vekalet alıyor ve bu vekaleti gururla temsil ediyor. Bakınız Türkiye artık eski Türkiye değil, biz de eski Türkiye'nin mensupları olmayalım bizde onurlu şahsiyetli kişilikli zengin barış içerisinde bir Türkiye'nin mensupları olarak onurlu ve şahsiyetli duralım. Bu başta kendi bireysel haklarımızı korumak tan geçer.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.