BELEDİYEDEN MUHTEŞEM 5 HAZİRAN ÇEVRE GÜNÜ PROGRAMI
06.06.2012

Fatsa Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen Çevre Haftası etkinlikleri ilçede ve bölgede büyük ses getirirken yapılan programların tamamı büyük ilgi gördü.

İlk gün, Belediye Halk Plajında okulların görevlendirdiği çevre kulübü öğrencileri, Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit ile beraber plaj temizliği yapıldı.

Daha sonra Çevre Kulübü öğrencileri Belediye Çamlık Tesislerinde öğle yemeği yediler.

Buradan Büyükata ilköğretim okuluna gidildi ve çevre duvarları boyandı. Kaymakam Bekir Atmaca ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan öğrencilerle beraber duvar boyaması yaptılar. Birinci günün son programı, Elekçi Park Kafeterya'da öğrencilerin deniz bisikleti sefası ile son buldu.

Programın 2. gününde Fatsa sahilinde "Çevre Koşusu ve "Pedallar Çevre İçin Yarışıyor" sloganlı bisiklet yarışı düzenlendi. Yarışların ardından Atatürk Parkı Anfi Tiyatroda çevre konseri düzenlendi. Buradaki konserden sonra ise Kültür Sarayına geçilerek final programı gerçekleştirildi.

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında ilk olarak 5 Haziran Çevre Günü dolayısı ile okullarda düzenlenen resim ve afiş yarışmasına katılan eserlerin sergi açılışı gerçekleştirildi.

Programa, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit, Fatsa Emniyet Müdürü Hüseyin Aslan, Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Davut Erişmiş, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Programda ilk olarak günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. İlk konuşmayı Belediye Çevre Mühendisi Derya Ateşli yaparken, ardından "2012 yılı Çevre Yılı" olacak diyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve son olarak da Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca yaptı.

Sakarya ilköğretim okulu Halk oyunları gösteriler, Kız Meslek Lisesi atıklardan yaptığı defile, Dumlupınar ilköğretim Okulu Çevre Korosu, Necati Çetinkaya İlköğretim Okulu Çevre Skeçleri, dereceye giren öğrencilerin ödül töreni ve etkinliklere katkı sağlayan kurumlara plaket töreni düzenlendi.

2 gündür yapılan etkinlikler yoğun ilgi görürken Başkan Hüseyin Anlayan Çevre haftasına katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.