BELEDİYEDEN ÇEVRE UYARISI
24.05.2010Fatsa Belediyesi Ordu ÇESİAT (Çevre Suçları İnceleme ve Araştırma Timi) ile beraber ilçede binlerce bez poşet dağıttı. Naylon poşetlerin çevreye verdiği zararlara değinen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, bu bir başlangıçtır, bundan sonra çevre ve çöp konusunda değişik ve ciddi çalışmalar içersinde bulunacağız dedi.

Başkan Anlayan ve ÇESİAT tim komutanı Yavuz Elma, Belediye Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe ile beraber vatandaşlara şehir merkezinde bez poşet dağıtımı yaptılar. Dağıtıma vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bez poşetin yanı sıra Atık pil toplama kutusu ve bilgilendirme broşürü de dağıtıldı.

Ayrıca geri dönüşüm ve çöp yeri konusunda bu yıl ciddi çalışmalara başlayacaklarını belirten Başkan Anlayan, Çöpü Şehir merkezinden kaldıracağız bu konuda ciddi adımlar attık gelişmeleri tam netleşince kamuoyu ile paylaşacağız. Geri dönüşüm konusunda resmi kurumlardan başlayarak bu yıl çalışmalar start alacak. Geri dönüşüm kutularımızı okullarımıza ve resmi kurumlara koyarak bu konuda da somut adımlar atmış olacağız. Çevre bizim için çok önemli kirletilmemiş bir çevrede yaşamak hepimizin hakkı bizde Belediye olarak çevreyi çok önemsiyor bu konuda da yeni değişik çalışmalar yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.