BELEDİYEDE BAYRAM COŞKUSU
22.11.2010Fatsa Belediyesinde düzenlenen Bayramlaşma törenine katılım oldukça fazla oldu.

Kurban Bayramının 2. günü Belediye Meclis salonunda yapılan Bayramlaşmada ev sahipliğini yapan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan gelen misafirlerle tek tek bayramlaştı. Vatandaşların yanı sıra Belediye personeli ve basın mensupları da Bayramlaşmaya yoğun ilgi gösterdiler.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Bayramlaşma törenine gelenlere kısa bir teşekkür konuşması yaparak, Belediyemizdeki bayramlaşma törenine katılan herkese ve gelemeyen gönülleri bizlerle olan tüm hemşerilerimizin bayramlarını tekrar tebrik ediyorum. İnşallah nice bayramlara hep birlikte ulaşırız. Kurban Bayramı tekrar ilçemize, bölgemize ve ulusumuza hayırlar getirsin temennilerinde bulundular.

Anlayan daha sonra; Belediyemizin yapmış olduğu ve yapacakları çalışmalara çok değinmeyeceğim, ama sizlerle bir konuyu da paylaşamadan geçemeyeceğim diyerek. Fatsa’nın gerçekten her geçen büyüyen, sürekli göç alan bir şehir olduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Hizmetleri bu oranda yetiştirebilir ve yapabilirsek gerçekten daha kontrollü, daha modern, daha temiz Fatsa ortaya çıkacak. Nüfus artışı bizi sevindirecek bir durum. Şehrimizin bir cazibe bir merkezi olması bizleri sevindiriyor. Bir taraftan da üzülüyoruz. Fatsa tek başına bir şehir değil, arkasında ilçeleri, beldeleri ve köyleriyle geniş bir şehir. Hepimiz belki başka yerlerden Fatsa’ya geldik ama artık işimiz aşımız Fatsa’da. Hizmeti buradan alıyorken, işimizi ticaretimizi bura yapıyorken maalesef 4-5 yılda bir yapılacak köy muhtarlığı Belediye başkanlığı seçimi için kayıtlarımız hala diğer ilçelerde veya beldelerde tutuyoruz. Dolayısıyla fiilinde Fatsa’da yaşıyoruz ama kayıtlarımız başka yerde. Fatsa’mız çok rahat 80-90 bin nüfusluk bir Şehir. Bunu hayali değil su abonelerimizin kayıtlarına göre konuşuyorum. Bizim tabela nüfusumuz 65 bin bu da bir takım gayretlerimizle. Ama herkesi kendi halinde bıraksak bu nüfus oranımız 40 bine düşer. Çok yoğun göç alıyoruz. Hizmet etmeye çalışıyoruz. 90-100 bin kişiye hizmet etmeye çalışırken devletten payımızı 65 bin kişiye göre alıyoruz. Fatsa’da yaşayıp da kendini Fatsa’da yazdırmayan kişiler Fatsa’da kayıtlı olan nüfusun hakkını gasp etmiş gibi oluyor. O sebeple herkes hakkına sahip çıksın. Biz fazlasını değil, hakkımız olanı istiyoruz” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.