BELEDİYE HALK PLAJI YAZA HAZIRLANIYOR
31.12.2009Fatsa Belediyesi halkın çoğunlukla kullandığı Belediye Halk Plajında alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan yardımcısı Muharrem Aktepe, teknik personellerden burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Belediye Ziraat Mühendisi Mustafa Özkan, Peyzaj Mimarı Bağlan Karağaç Özel ile birlikte alana giden Aktepe, burası halkımız tarafından çok beğenilen çok kullanılan bir plajımız. Burada özellikle halkımızın daha iyi hizmet alabilmesi için çalışmalar başlattık. Burayla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde bazı yerel basın kuruluşlarında plaj toprakla tamamen dolduruldu, bungola evler yapılacak gibi aslı olmayan haberler çıktı.

Burada özellikle su biriken ve yağmur yağdığında çamur deryası olan, vatandaşlar tarafından sürekli şikayet aldığımız belirli bir alanda dolgu çalışması yaptık. Dolgu olan alanda özellikle çimlendirme ve ağaçlandırma çalışması yapacağız. Bunun haricinde yapı yapılması söz konusu değildir. Zaten öylede bir düşüncemiz yoktur dediler.

Ayrıca Çadırların daha düzenli olması için Çadır bölgelerinin yeniden ayarlanacağını belirten Aktepe, bunun yanı sıra duş alma yerlerini arttıracağız dediler. Halkın kullandığı plajda kesinlikle dolgu yapılmamıştır. Plaj yine her zamanki gibi yerinde durmaktadır. Çalışmalar tam bitince bunu herkes daha iyi anlayacaktır açıklamasını yaptılar. Belediye halk plajında, çalışmalar tamamlanınca, özellikle yeşil alanlar arttırılacak, araç park yerleri düzenlenecek ve Halkın daha iyi hizmet alması sağlanmış olacak.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.