BAŞKANIMIZ HÜSEYİN ANLAYAN’DAN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI
08.03.2015

Fatsa BelediyeBaşkanımız Hüseyin Anlayan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Aile kurumumuzun en temel taşını oluşturan kadınlarımız, giderek güçlenen uygar ve gelişen ülkemizin en temel taşıdır. Yaşamın her alanında yer alan kadınlarımız toplumsal gelişmede önemli bir güç oluşturarak toplum içinde saygın görevler üstlendikleri gibi sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir toplumum oluşmasının da temel dayanağı olmuşlardır.

Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve Kadınlarımızın Hak ve Hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Bu konuda PeygamberimizHz. Muhammed(SAV). "Cennet, anaların ayakları altındadır." ve "Kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgiyle muamele ediniz.”demiştir.

Yaşamın her alanında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri özveri ve dayanışmayla her türlü takdire şayan olan kadınlarımız her zaman başımızın tacıdır. Bu duygu ve düşüncelerle kadına Şiddetin sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hakettikleri yeri aldığı bir dünya temennisiyle, başta şehit ve gazi anneleri, eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın“Dünya Kadınlar Günü”nü" kutluyorum.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.