BAŞKANIMIZ HÜSEYİN ANLAYAN SEL’DEN ZARAR GÖREN YERLERDE İNCELEMERDE BULUNDU
07.07.2016

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan selden büyük zarar gören Ilıca, Aslancami, Bolaman ve Yalıköy mahallerinde incelemelerde bulundu. Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a Belediye Başkan Yardımcımız İbrahim Eroğlu, teknik ekibimiz , Belediye meclis üyelerimiz ve muhtarlar da eşlik ettiler.

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan gün boyu yaptığı inceleme sonrası bir açıklama yaptı. Sel afeti nedeniyle çok farklı tahribatların olduğunu belirten Başkanımız Anlayan, “Arefe günü meydana gelen yağış ve sonrasında meydana gelen sel afetinden dolayı bayramın birinci günü, ikinci günü ve üçüncü günü itibariyle çalışmalarımıza devam ediyoruz Özellikle selden en büyük zarar gören Ilıca belde ve mahallelerimiz Aslancami belde ve mahallelerimiz, Bolaman belde ve mahallelerimiz, Yalıköy belde ve mahallelerimiz buraları gezdik. Teknik ekibimizle beraber yerinde kontrollerine devam ediyoruz. Çok farklı tahribatlar var. Dere yataklarının aşırı selden dolayı yollara verdiği zararlar var ayrıca yollarımızda yukarısından ve aşağısından çok ciddi heyelanlar var. Yol boyunca uçmaları ve göçmenlerin olduğu zararlar var. Dolayısıyla bir Afad’dan meydana gelebilecek her türlü hasar sözkonusu bölgemizde. Miktar olarak da çok ciddi. Bir miktarda hala tespiti bile yapılabilmiş durumda değil, tespiti bile zaman alabilecek ama biz şimdi ekiplerimizle beraber Büyükşehir Belediyemiz ekipleriyle birlikte koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bütün yoğunluğunu bölgeye vermiş durumda. Koordineli bir şekilde ortak hareket ediyoruz” dedi.

“1000 KİLOMETRELİK YOLUMUZ GİTTİ”
Şu anda önceliklerinin kapanan yolları açmak olduğunu ifade eden Başkanımız Anlayan, “Çünkü Fatsa Belediyesi olarak 2 bin kilometrenin üzerinde yollarımız var, bunun 500-600 kilometresi Büyükşehir'in yol ağında gerisi ilçemiz yollarında ama sonuçta ortak yollarımız. Bunun bin kilometresi şu anda tamamen gitmiş durumda yani bunu vatandaşlarımıza görmeyenler için idrak edemeyenler için söylüyorum bin kilometrelik yolumuz şu anda yok hükmünde uçtu ya göçtü ya da kapandı ya da çok ciddi bir şekilde tahribat oldu. Şu anda ufak tefek arızalara bakmıyoruz. Şu anda bütün gayretimiz kapanan yollar üzerinde. Yıkılan köprüler DSİ tarafından yaptırılacak çünkü Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş bey de bölgemizdeydi. Birebir buradaki sel felaketini takip etti. Büyükşehir Belediye Başkanımız birebir bu işi takip ediyor ve Orman Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile de görüşme yaptık. Bütün köprüler İnşallah DSİ tarafından yapılacak ve dere yatakları da yine DSİ tarafından yapılacak. Bizim Büyükşehir Belediyesi ile işimiz yolları yapmak, yolları açmak. Şu anda hala ulaşılamayan yollarımız var oraları açmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZDAN SABIR BEKLİYORUZ”
Vatandaşlarımızdan dikkatli ve sabır istiyoruz diyen Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Kapanan yolları bilmeyen vatandaşlarımız en ufak bir hasar için bizi arıyor. Biz öncelikle ana yolları açarak sonrasında mahalle yollarını açarak işimizi yapıyoruz. Bozulan yollar ikinci etapta bakılacaktır, hepsini yapabilecek güce sahiptir ama kendi imkanlarımızla ama hükümetimizin desteğiyle. Vatandaşlarımıza rica ediyoruz. Yağmur riski sel riski devam ediyor. Biz meteorolojiyi takip ediyoruz vatandaşlarımız yeni yağışlar için dikkatli olsunlar özellikle dere yatağında olanlar heyelan bölgesinde olanlar dikkatli olsunlar yine dediğim gibi önceliklerimiz var önceliklerimize göre hareket edeceğiz. Bazen çok basit işlerden dolayı yoruluyoruz çok afedersiniz merdiven yıkamak için bile itfaiye isteyen var bizden. Biz işyerini su basmış insanlar için uğraşırken bahçe yıkamak, merdiven yıkamak yol yıkama işi şimdi değil onlar ikinci etapta olacak işler önceliğimiz yollar açmaz. Su altında kalan yerlerde su tahliyelerini yapıyoruz. Şu anda hem bizim ekiplerimiz hem Büyükşehir Belediyesi ekipleri 24 saat 4 koldan devam ediyor. İnşallah zaman içerisinde toparlayacağız. Vatandaşlarımız müsteri olsunlar. Afet’e anında müdahale etmemiz mümkün değil ama sonrasında çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Ben bütün vatandaşlarımızın müsteri olmasını diliyoruz başta Ilıca Yalıköy Bolaman ve Aslancami belde ve mahallelerimiz olmak üzere bu bölge ciddi manada ciddi manada selden zarar gördü. Ben bir kez daha geçmiş olsun diyorum” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.