BAŞKANIMIZ HÜSEYİN ANLAYAN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ MİSAFİR ETTİ
03.12.2014

3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Özel Anne Sevgisi Rehabilitasyon Merkezi engelli öğrencileri ve öğretmenleri Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyarete öğretmenlerden Adem Kılıç, Sedef Şen, İpek Aydın ve Tuğçe Yılmaz katılırken engelliler öğrenciler Zeliha Çağlar, Berkay Gündüz ve Yunus Emre Tongel katıldılar. Engelli öğrenciler Fatsa Belediye Başkanımızın makamına girer girmez kendisine bir buket çiçek takdim ettiler.
Ziyarette ilk açıklamayı yapan Özel Anne Sevgisi Rehabilitasyon Merkezi öğretmenlerinden Adem Kılıç 3 Aralık Engelliler günü nedeniyle bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’de bir çok sayıda engelli var. Fatsa ilçemizde de 5 bin civarında engelli vatandaşımız var. Şu anda devletin belediyelerin, bakanlıkların çok güzel bir çalışması var. Bu çocuklarımız daha önce evlerde saklanan çocuklardı, gün yüzüne çıkmıyorlar dı fakat şu anda geldiğimiz nokta itibariyle bu çocuklarımız eğitim alıyor, geziyorlar, dışarıda çıkıyorlar. Şu anda bu konuda gerçekten çok iyi çalışmalar yapılıyor. Bizim temennimiz inşallah öğrencilerimiz ve çocuklarımı daha iyi duruma gelirler her şey daha güzel olur.” dedi.

“YENİ BELEDİYE BİNAMIZI ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ DE DÜŞÜNEREK YAPACAĞIZ”
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ise yaptığı açıklamada ziyarete gelen öğretmenlere ve engelli öğrencilere teşekkür ederek, “Elbette ki her defasında aynı şeyi konuşuyoruz bugün sadece bir temsili gündür, hep birlikte ömrümüz devam ettiği sürece engelli kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz her zaman söylüyoruz herkes bir engelli adayıdır diyoruz. Allah kimseyi engelli etmesin, bu hayatın bir gerçeği her şey Allah’tan. Böyle bir durum olmasını istemeyiz ama bununla birlikte de yaşamaya mecburuz. Ak Parti Hükümetimizden önce engelli çocuklarımız dışarıya çıkarılmıyorlardı, toplumdan uzak duruyorlardı şimdi tam aksine hükümetimizin politikaları ve destekleriyle gerçekten çok güzel şartlarda eğitim alıyorlar. Ailelerde artık bunu rahatlıkla sahiplenerek hem eğitimlerini hem sosyal hayatlarına çok güzel geliştirme noktasında onlara severek bu güzelliği yaşatıyorlar. Rabbim kimseye kaza keder göstermesin, engelli duruma gelebilecek vakalar göstermesin ama Allah’tan gelen her şeye razı olmak zorundayız. Hükümetimiz başta olmak üzere belediyeler olarak bizlerde elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Belediye hizmetleri noktasında da bundan sonra yaptığımız her yeni projede mutlaka engelliler de düşünülerek projeler hayata geçiriliyor. Bunlar yasalarda var bundan sonra daha fazla ağırlık kazanacak. Büyükşehir belediyemizde birlikte çünkü o da bizim için büyük bir fırsat ve nimet artık bu çalışmalar mutlaka engellileri de gözeterek yol çalışmalarında inşaat çalışmalarında dikkat edilecek. Bulunduğumuz mevcut bina eski bir bina, eski bir yapı. Engellilerin çıkmakta zorlandığı bir bina, fiziki şartlarından dolayı istenilen seviyede tadilat yapılamıyor ama biz yeni yapacağımız belediye hizmet binasında engelli kardeşlerimizi düşünerek proje yapacağız ben bir defa daha bu günün anlamına binaen engelli kardeşlerimize yürekten kucaklayarak hayatımızın birer parçası olduğuna herkes kadar onları da çok sevdiğimi ifade ediyor Rabbim kimseyi ruhi engelli etmesin, gönülden engelli etmesin yine Rabbim kimseye fiziki engellilik göstermesin diyorum ve onlara sağlıklı, mutlu, hayırlı bir ömür diliyorum.” Şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.