BAŞKANIMIZ ANLAYAN’DAN HALEP İÇİN DÜZENLENEN YARDIM KERMESİNE DESTEK
25.12.2016

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Aktepe ve Ak Parti Belediye Meclis üyelerimiz ile birlikte “Halep İçin El Ele Yardım Kermesi”ne destek olmak için ziyaret ettiler.

Halepteki Müslüman Kardeşlerimize yardım amaçlı Sakarya Mahallesi Hacı Hulusi Baba Caddesi No/7 de açılan kermeste konuşma yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan; “Bugün Fatsa’da Halep’e yardım amaçlı açılan bir kermese Belediye Meclis Üyelerimizle beraber katıldık. Meclis Üyesi arkadaşlarımıza bana eşlik ettikleri için ayrıca çok teşekkür ediyorum. İHH Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu, Elif-Der Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ravza Kuran Kursu, Gülzar Kuran Kursu, Semerkand Derneği, Damla Derneği ve Ak Parti Kadın Kollarımız organize olarak kermes kurdular. Cuma günü başladı, bir hafta devam edecek. Vatandaşlarımız dışarıdaki yemek ihtiyaçlarını burada karşılasınlar, hem de bir hayra vesile olsunlar. Bizler de bugün hem bir hayra vesile olmak amacıyla hem de duyurmak niyetiyle bu kampanyaya destek olmak için bugün buraya geldik. Öncelikle bu derneklerimizin bütün başkan ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Başta Halep olmak üzere Suriye de birçok mazlum, masum Müslüman kardeşlerimiz zülüm altında. Yokluk, kıtlık çekiyorlar.

Elimizden geldiğince, kendimiz oraya gidemesek de gönüllü olarak bu yardımlarımızı oraya ulaştıran bu aracı dernekler vasıtasıyla da destek oluyoruz. Rabbim hem bu organizasyonları yapanların hem de yardım yapanların niyetlerini kabul etsin. Tüm Fatsa’yı bu kermese davet ediyorum” dedi.

Hatırlatma da bulunan Başkanımız Anlayan; “Geçen hafta Fatsa Belediyesi olarak Fatsa’daki tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve odalar ile beraber maddi yardım kampanyası başlatmıştık. Ben bir defa daha hatırlatmak istiyorum. Kızılay ile birlikte ortaklaşa bir yardım kampanyası düzenledik. Kızılay’ın açtığı hesap numarasına 2868’e bütün operatörlerden HALEP yazarak mesaj yolu ile direk yardım yapabilirsiniz. Fatsa’da Kızılay’ın Ziraat Bankası Şubesindeki hesaba Halep şartı ile para yatırabilirsiniz. Destek olalım sonuçta bu sadakadır. Dünyada yaşayacak kadar dünya için çalışıyoruz. Ahirette yaşayacak kadar da inşallah ahiret için çalışalım. Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Kardeşlerimize sahip çıkmamız lazım. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimiz sahip çıkıyor. Devletimiz gerçekten dünyanın hiç dönüp bakmadığı bir yerde ilk olarak kardeşlerimize biz kucak açtık. Fakat yetmiyor ama bizlerde birer fert olarak inşallah bu kampanyaya destek verelim” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.