BAŞKANIMIZ ANLAYAN’DAN FATSA’MIZA BİR MÜJDE DAHA
23.06.2016

YENİ BELEDİYE BİNASININ İHALESİ YAPILDI, SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan yeni belediye hizmet binasının ihalesinin yapıldığını ve sözleşmesinin imzalandığını açıkladı. Fatsa’mız için önemli bir projeyi daha paylaşmanın heyecanını yaşadığını belirten Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Fatsa Belediyemizin yeni hizmet binasının ihalesini yapmış bulunuyoruz. Bu ihale neticesini hemşerilerimizle paylaşmak istiyorum. Daha önceden yeni belediye hizmet binası için tahsisli olan Hükümet Konağımızın yanındaki otopark alanı üzerine yapılacak olan yeni belediye binası ihalesi resmi olarak yapılmış ve sözleşmesi imzalanmış bulunmaktadır. Biz burayı iki aşamalı yapacağız, birinci aşaması komple kaba inşaat daha sonra ikinci aşamada iç tefrişatı yapılacak. Şu anda birinci aşaması olan komple kaba İnşaatın ihalesini yaptık, bu yapım ihalesi KDV dahil 7 trilyon 547 milyara ihale edildi. Fatsa ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

12 İŞ YERİ 12 TANE DE BÜRO TARZI OFİS VAR
Belediye hizmet binasının toplam alanın 12 bin 600 metrekare olduğunu içerisinde bodrumun da 3 bin 300 metrekare komple otopark olacağını ifade eden Başkanımız Anlayan, “Zemin katında belediye ile beraber ayrıca işyerleri olacak. Zemin katı da 2.160 metrekare olacak zemin katta hem belediye olacak hem de iki cephesinde 6 dükkan bir tarafta 6 dükkan diğer tarafta toplam 12 tane de iş yeri olacak. Bu her bir işyeri ayrıca galeri katlı olacak. Buradaki dükkanlar gerçekten ticaretin rahat yapılabileceği büyüklükte olacak, farklı büyüklükte dükkanlarımız var. En küçük dükkan metrekaresi galeri katı ile 200 metrekare en büyük dükkanın metrekaresi 287 metrekare olacak şekilde farklı büyüklükte dükkanlarımız olacak sonra galeri katın üzerinde bir kat daha ticari ofisler olacak. Bu ticari ofislerde 12 adet olacak, ticari ofislerin en küçüğü 120 metrekare büyük ofislerde 140 metrekare olacak şekilde 12 tane ayrı ofis olacak diğerleri katların tamamında belediye olacak Belediyenin toplam alanı 4800 metrekare olacak şu andaki mevcut belediye binasının iki katı büyüklüğünde dolayısıyla sadece belediyenin kendi hizmet alanı kullanımı olacak. Umuyorum ki Fatsa ilçemizin 50 yıl belki 100 yıl kullanabileceği bir hizmet binası olacak modern bir belediye binası olacak.” diye konuştu.

“BELEDİYE BİNAMIZ SELÇUKLU MİMARİSİ TARZINDA TASARLANMIŞTIR”
Binayı yaparken yapının genel görüntüsünü modern değil daha çok tarihi çalıştıklarını vurgulayan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Selçuklu mimarisi modeli ile çalıştık, dolayısıyla bu belediye binamız Selçuklu mimarisi tarzında tasarlanmıştır. Fatsa’mızda da inşallah ilk olacak bir mimari tarz olacaktır. Bu binanın kaba yapım süresi 8 ay öngördük toplam bitiş süresi ise anahtar teslimi 24 ay öngördük. Şu anda sözleşmesi imzalandı önümüzdeki haftadan itibaren yer teslimi ile birlikte çalışmalar başladığında 8 ay sonra Allah'tan bir kaza kader olmazsa bu kaba inşaatı bitirmiş olacağız. Burada kamuoyu ile paylaşmak istediğim şey şudur. Bu Yapı içerisindeki 12 tane iş yeri 12 tane ofis vatandaşa satılarak bir gelir elde etmeyi hedefliyoruz ve bu binayı da buradan elde edeceğimiz gelirle yapmayı hedefliyoruz. İnşallah Allah bir kaza keder vermezse buradan elde edeceğimiz gelirler ile bu binayı yapacağımız için Fatsa Belediyemizin bütçesine hiç dokunmadan yepyeni bir Belediye hizmet alanı ve bir otoparkımıza kavuşmuş olacağız.” dedi.

“BU BİNADA TİCARET YAPMAK İSTEYENLER, BÜRO TARZI İŞ YAPMAK İSTEYENLER MÜLK ALMAYA HAZIRLANSINLAR”
Önemli bir konuyu da vatandaşlarımıza duyurmak istediğini belirten Başkanımız Anlayan, “Burada kim işyeri almak istiyor, ticaret yapmak istiyor ise kim ofis alarak büro tarzı iş yapmak istiyorsa buradan mülk almaya hazırlansınlar. Şu anda bodrum katında yoğun bir çalışmamız olacak zemin katına geldiğimizde vatandaşlarımızın mağaza katına çıktığını gösterdiğimiz andan itibaren de kat irtifakı kurarak satışlara başlayacağız. Satışlarda piyasa değeri neyse onun üzerinden olacak. Bu değer tespiti de piyasadaki emlakçılardan alacağımız fiyatla oluşturacağız. Bir defa daha Fatsa’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.