BAŞKANIMIZ ANLAYAN’DAN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI
08.03.2016

Fatsa BelediyeBaşkanımız Hüseyin Anlayan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Peygamber Efendimizin "Cennet annelerin ayakları altındadır" sözünün muhatabı olan bütün kadınlarımıza özgür ve huzur dolu bir yaşam sürmelerini diliyor, tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Aile kurumumuzun en temel taşını oluşturan kadınlarımız, giderek güçlenen uygar ve gelişen ülkemizin en temel taşıdır. Yaşamın her alanında yer alan kadınlarımız toplumsal gelişmede önemli bir güç oluşturarak toplum içinde saygın görevler üstlendikleri gibi sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir toplumum oluşmasının da temel dayanağı olmuşlardır.

Yaşamın her alanında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri özveri ve dayanışmayla her türlü takdire şayan olan kadınlarımız her zaman başımızın tacıdır. Geleceğimizi ellerinde yoğuran, topluma sağlıklı bireyler yetiştiren ve ülkemizin teminatı olan kadınlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek; Onlara karşı her zaman sevgi, saygı ve hoşgörüyü temel ilke edinerek sorunlarına çare üretmek görevlerimiz arasındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle kadına Şiddetin sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hakettikleri yeri aldığı bir dünya temennisiyle, başta şehit ve gazi anneleri, eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın“Dünya Kadınlar Günü”nü" kutluyorum.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.