BAŞKANIMIZ ANLAYAN ÇOCUK OYUNLARI ŞAMPİYONLARINI AĞIRLARI
09.06.2016

Hatay ilinde düzenlenen 6. Çocuk Oyunları Türkiye şampiyonasına Ordu temsilcisi olarak katılan ve turnuva sonunda Türkiye şampiyonu olan Fatsa Hatice Bahaettin Şener İlkokulu öğrencilerini Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan makamında kabul etti. Başkanımız Anlayan başarılı öğrencileri ücretsiz havuz ile ödüllendirdi.
Fatsa Hatice Bahaettin Şener İlkokulu Müdürü Abdullah Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler ellerinde Türkiye şampiyonluğu kupası ile Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’ı ziyaret ettiler.

“ÇOCUKLARIMIZ ZAMANIN HASTALIĞINA YAKALANMIŞ DURUMDA”
Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Çocukların hiç birisi eski oyunları bilmiyor. Şimdi bütün çocuklar internetteki oyunları oynuyor. Hepinizi tebrik ediyorum. Biz çocukken sek sek oyununu çok oynardık. Siz şimdi Türkiye birincisi olmuşken bu oyunları buradaki çocuklara da öğretin. Biz eskiden bokliç oynardık, kör ebe oynardık, çelik çomak oynardık. Akşam hava kararana kadar eve girmezdik. Şimdi bütün çocuklar internette. Sizin hepinizi tebrik ediyorum. Şimdi ben sizin hepinizi Belediyemiz Spor Kompleksinde ücretsiz havuz ödülü veriyorum, ne kadar girmek isterseniz. Böyle bir yarışma düzenlenmesi çok enteresan benim çok hoşuma gitti. Çünkü bütün çocuklarımız zamanın hastalığına yakalanmış durumda. Biz de çocuklarımızda hem bilgisayarın hem de cep telefonların esiri oldu. Çocuklarımızın oyunları o ekran içerisinde. O yüzden çok güzel bir turnuva olmuş.” dedi.

“HEDEF 2023 YILINDA TÜRKİYE’DE ÇOCUK OYUNLARI OLİMPİYATI DÜZENLEMEK”
Ziyarete gelen ve şampiyonada öğrencilerin yanında yer alan öğretmenler de yaptıkları açıklamada, “Teknoloji bağımlılığından çocukları kurtarmak için bu oyunların oynanması için konfederasyon kuruldu. Bu yıl Türkiye şampiyonasının 6.sı düzenleniyor. Öğretmenlere eğitimler veriliyor. Oyunlar kurallaştırıldı. Spor müsabakası haline getirildi. Patendi alındı. Avrupa’da da Türkçe olarak öğretiliyor. Hedef 2023 yılında Türkiye’de çocuk oyunları olimpiyatı düzenlemek.” dediler.
Öğrencilerle birlikte ziyarette Kafile Başkanı ve Okul Müdürü Abdullah Yılmaz, oyuncu liderleri Hasan Gürsu, Nevin Hıdır, Hakemler; Yaşar İsmail Serdar, Taner Turgay Ergen ve Çocuk oyunları Merkez Hakem Komitesi Üyesi Enver Makar da yer aldılar.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.