BAŞKANIMIZ AKTEPE GENÇLERLE ÇÖP TOPLADI
15.09.2018

Fatsa ilçemizde 15 Eylül Dünya Çöp Toplama gününde Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü organizesinde gençlerle çöp toplama programı gerçekleştirilirken Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe’de bizzat elinde poşet ile çöp topladı.

İlçemizin sahilinde İskele mevkiinde yaklaşık 1 saat boyunca genlerle çöp toplayan Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe burada yaptığı açıklamada “En iyi temizlik kirletmemektir” dedi.

“EN İYİ TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR''

Vatandaşlardan çevreye duyarlı olmalarını beklediklerini belirten Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe, “En iyi temizlik kirletmemektir. Öncelikle vatandaşlarımızdan yerlere, parklara çöp atmamalarını özellikle rica ediyoruz. Bugün Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle biz de öğrenci kardeşlerimiz de sembolik olarak konuya dikkat çekmek amacıyla bizzat çöp topladık. Dediğim gibi en iyi temizlik kirletmemektir, çevremizi temiz tutalım.” dedi.

“LÜTFEN DOĞAYA ÇÖP ATMAYALIM”

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürümüz Derya Özcan Ateşli’ de, “İnsanların çöplerini doğayı atmak yerine çöp kutularına atmaları için mesaj vermek için etkinlik düzenlediklerini ifade ederek, “Bu etkinliği çocuklarımızla yaparak en güzel mesajı verebiliriz diye düşündük çünkü çocuklarımız bizlerin geleceği, çocuklar bize örnek oluyor aslında. Bu anlamda etkinliğimize katılan çocuklara gençlere gönülden teşekkür ediyoruz. Maksadımız çöp toplamak değil tabiî ki, maksat farkındalık oluşturmak, insanlara mesaj göndermek. Lütfen doğaya çöp atmayalım çünkü bir pet şişenin doğada kaybolma süresi 600 yıl yani 6 ömür demek bunun bilinci ile doğayı kirletmeyelim diye mesaj veriyoruz.” Diye konuştu.

Etkinliğe katılan çocuklarda, “Bu dünyada hepimiz yaşıyoruz, insanların çevreyi kirletmemesini istiyoruz. Çevremizi temiz tutalım, bu dünya hepimizin dünyası.” şeklinde konuştular.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.