BAŞKANIMIZ AKTEPE ‘DADDRALLİCİLER İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
15.08.2018

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) tarafından organize edilen 'DADDralli Karadeniz 2018' etkinliği kapsamında Fatsa Limanına demir atan yelkenciler Fatsa Belediyemiz tarafından kahvaltı ikram edildi.

Fatsa Belediyemiz Spor Kompleksinde gerçekleşen kahvaltıya Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe, Belediye Başkan Yardımcımız İbrahim Eroğlu’da katıldı.

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği tarafından amatör denizciliğin gelişmesini sağlamak için yapılan çalışmalar kapsamında 'DADDralli Karadeniz 2018' etkinliği düzenlendi. '3 ülke, 1 hikaye' temasıyla düzenlenen etkinliğe katılan denizciler Hopa’ya kadar uzanan yolculukları sonrasında İstanbul’a tekrar dönüş yapmak için yola çıktılar ve yatlarıyla Fatsa’ya bir kez daha uğradılar.

Kahvaltıda ilginç bir gelişme de yaşandı. Yelkenciler kahvaltı sonrası teker teker tartıldılar. Kahvaltıyı fazla kaçıranlar para cezası ödemek zorunda kaldılar. Yelkencilerin ödediği ceza Fatsa basınının teklifi doğrultusunda Ünye ilçesinde sel mağduru olan bir aileye verilmek üzere toplantı. Selzede aile için 1.700 TL yardım toplandı ve bu yardım parası aileye teslim edilmek üzere basın mensubuna teslim edildi.

Denizlerdeyiz Amatör Denizcilik Derneği Başkanı Dr. Zafer Türkmen, kahvaltıda yaptığı açıklamada selzedelere yaptıkları yardım ile alakalı, “Arkadaşlarımız başka bir etkinlik yapıyorlardı ama selzede ailenin olayını duyunca toplanan paraları aileye vermeye karar verdik. Arkadaşlarıma bu güzel davranışlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe ise, “DADDralli ekibine çok teşekkür erdim. Güzel enerjileri var. İnşallah seneye bu etkinliği daha kapsamlı yapmayı düşünüyoruz. Bu yıl biraz sel afetinin peşine denk geldi. O yüzden çok fazla ilgilenemedik. Ama bir dahaki yıl onlarla beraber yaylara gideceğiz” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.