BAŞKAN YENİ ARAÇLA SAHİLİ SÜPÜRDÜ
13.03.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; yeni alınan Süpürge aracını tanıtmak amacıyla Fatsa Sahilinde süpürme işlemi gerçekleştirdi.

Aracın direksiyonuna geçen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, yaptığı açıklamada; Bu aracın hacmi küçük ama marifeti büyük dedi. Anlayan; yaklaşık 1,5 ay önce yeni araçlarımızın toplu açılışını yapmıştık. Bu açılışta tek kurdele kesimi ile 13 aracı hizmete sunmuştuk dedi. Yaklaşık 3,5 Trilyonu bulan yeni araçlar özellikle, yeni vidanjör, yeni çöp taşıma araçları, yeni süpürge aracı ve iş makinesinden oluşuyor.

Bu araçlardan bir tanesi olan süpürge aracı hakkında bilgi veren Anlayan; Bu aracımız çok marifetli, özellikle trafiğe kapalı alanlarda, sahilde, elekçi parkında ve diğer parklarda ve arka ve ara sokaklarda temizlik yapacak. 2 vardiya ile çalışacak araç günde 16 saat temizlik yapabilecek kapasitede.

Bu araç özellikle yaz aylarında çekirdek kabuklarından kirlenen Fatsa sahilinde, bu temizlik ve buna benzer temizliklerde kullanılacak. Daha önce çekirdek kabukları elle süpürülüyordu. Artık bu modern araçla her gün bu temizlik gerçekleşecek. Anlayan, başta bu aracımız olmak üzere tüm yeni araçlarımız Fatsa’mıza hayırlı olsun dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.