BAŞKAN YARDIMCIMIZ RUHİ ÖZBAY 1.SINIF DERS BAŞI UYUM PROGRAMINA KATILDI
22.09.2020

Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Ruhi Özbay İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ve İlçe Milli Eğitim Müdürümü Saygın Atinkaya’nın katılımıyla gerçekleşen 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Programı okul öncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerinin ders başı yapması programına katıldı.
Belediye Başkan Yardımcımız Ruhi Özbay İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran  program sırasında öğrencilerle yakından ilgilendiler.

Şehit Sercan Öklük İlkokulunda Sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şubedeki öğrencilerin gruplara bölünerek yapılan yüz yüze eğitim sürecinde sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacak.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya programda yaptığı açıklamada, okul öncesi eğitime ve ilkokul 1.sınıfa başlayan öğrencilerin uyum haftası eğitimine katılmasının zorunlu olmayıp velinin isteğine bağlı olduğunu ifade ederek, “Okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1. sınıflarda uyum programı 21-25 Eylül 2020 tarihleri arasında sadece 1 (bir) gün, yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleştirilecektir. İlkokul 1.inci sınıflarda her biri otuzar dakikalık 5 ders saati süreyle uyum eğitimi yapılacaktır. Okul öncesi öğrencileri için de günde otuzar dakikalık 5 etkinlik saati süreyle uyum eğitimi yapılacaktır. Uyum haftasından sonraki 28 Eylül – 2 Ekim 2020 tarihlerini kapsayan hafta ve devamında okul öncesi eğitim kurumlarında ve 1. sınıflarda haftada 2 (iki) gün yüz yüze eğitim yapılacaktır. Okul müdürlükleri tarafından teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dahil olmak üzere gerekli planlamalar yapılmıştır. Müdürlüğümüzce uzaktan eğitim ve eğitim hijyen konularında okul müdürleri ile öğretim yılına hazırlık toplantıları yapılmıştır. Ders kitaplarının tüm öğrencilerimize dağıtımı sağlanmıştır.  Okullarda ihtiyaçlar belirlenmiş tüm okullarımıza gereken miktarda ateş ölçer, dezenfektan, maske ve el antiseptiği tedarik edilmiştir. Servis araçlarında dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili araç şoförlerimize ilçeler bazlı eğitimler yapılmıştır” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.